Evernote prichádza s ďalším modelom licencovania prémiových funkcií – zlacňuje.

Obľúbené financovanie aplikácií v tzv. freemium (free a premium) modeli sú niekedy zradné, používateľ musí nájsť vhodný model s funkčnou výbavou, ktorý by uspokojil jeho potreby.

blogimage_nowat

Reakciou na vytvorenie rovnováhy je pridanie ďalšieho modelu predplatných služieb. K štandardnému predplatnému Premium pribudla verzia Plus. Stále však zostáva verzia Basic, teda úplne zadarmo. Tento krok bol logickým vyústením sledovania obchodného modelu a obchodníci v Evernote v snahe prilákať ďalších platiacich používateľov zlacnili prémiový účet. S jedným dychom treba dodať, že aj mierne upravili možnosti a tak ide o akýsi cenový stred.

penultimate-tiers-illustrations_nowat

Evernote Basic – 0 EUR/ za rok

Toto je základné konto, ktoré si používateľ vytvorí zadarmo a môže ho bez problémov využívať na základné poznámky so synchronizáciou na ľubovoľnom počte zariadení. Na rozdiel od iných si za synchronizáciu nenecháva platiť. Je tu však limit v počte 60 MB prenesených dát za mesiac. Takéto konto aktívne používame a na niekoľko poznámok mesačne vrátane hlasových a obrazových limit bohato postačuje.

Evernote Plus – 19,99 EUR / rok

Je vhodný pre aktívnejších používateľov a poskytne až 1 GB dátovej prevádzky, možnosť uzamknutia poznámok a tiež možnosť používania v off-line režime. Vtedy sa všetky poznámky stiahnu do zariadenia a môžete k nim mať prístup aj bez pripojenia k internetu. Následne po pripojení sa zosynchronizujú. Tiež je tu podpora odosielania poznámok cez email a automatické ukladanie do poznámkových blokov v Evernote.

Evernote Premium – 39,99 EUR / rok

Najvyšší variant účtu po novom obsahuje neobmedzenú dátovú prevádzku a všetky funkcie z odľahčených variantov účtu. Tento účet je vhodný pre používateľov, ktorí využívajú Evernote na intenzívnu prácu vo firemnom sektore. Využijú napríklad fulltextové vyhľadávanie, anotáciu v PDF alebo napríklad skenovanie a ukladanie vizitiek do textovej podoby. Okrem toho je tu aj možnosť pohybovať sa v histórii úprav. Táto funkcia sa tiež do programu Plus nedostala.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.