Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nezameniteľná radosť z jazdy s BMW, športový vzhľad a moderná funkčnosť. To sú vlastnosti, ktoré modelu BMW radu 5 Touring pomáhali zaujať špeciálne postavenie v prémiovom segmente vozidiel vyššej strednej triedy.

Príťažlivosť šiestej generácie zvyšuje plne elektrický pohon modelu BMW i5 Touring. V čase uvedenia na trh v máji 2024 budú pre všetky modelové varianty k dispozícii aj doplnky BMW M Performance Parts, ktoré pri každodennom používaní a na cestách podčiarkujú dynamický charakter nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring.

Špeciálne produkty zamerané na aerodynamiku, interiér a podvozok ponúkajú ideálne možnosti individuálnej optimalizácie dynamického potenciálu a atletického vzhľadu nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring. Produkty z programu Original BMW Accessories už prešli homologáciou spolu s kompletným vozidlom, takže nepotrebujú žiadnu dodatočnú samostatnú registráciu.

Individuálny vzhľad, upravená aerodynamika a inteligentná odľahčená konštrukcia vysoko kvalitných exteriérových doplnkov M Performance

Exteriérové doplnky BMW M Performance Parts kladú individuálny dôraz na vzhľad a zároveň spĺňajú funkčné požiadavky z hľadiska ľahkej konštrukcie a aerodynamiky. Vznikli špeciálne pre nové modely BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring s balíkom M Sport Package, alebo M Sport Package Pro a dokonale sa prispôsobili tvaru a konštrukcii vozidla. Všetky komponenty z ponuky Carbon sú vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP) a utesnené čírym lakom, aby vznikol vysokokvalitný povrch. Vozidlo vďaka tomu pri pohľade zo všetkých uhlov získalo ostrý a športový vzhľad.

Trojdielny predný spojler M Performance Carbon dopĺňa sebavedomý vzhľad exkluzívneho športového vozidla a zvyšuje dynamický jazdný potenciál nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring. Ručnou výrobou dotiahnutý k dokonalosti poskytuje prítlak zameraný na výkon, ako aj nápadný vzhľad. Pre ešte exkluzívnejší vzhľad dostal predný spojler M Performance aj verziu s vysoko lesklou čiernou farbou na ľavej a pravej strane.

Okrem rozšírených bočných prahov M Performance Carbon, ktoré dodávajú profilu vozidla ešte väčšiu vizuálnu dĺžku a hĺbku, zdôrazňujú dynamicky plynúce línie nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring aj nové nálepky M Performance čiernej farby Frozen Black. Digitálne vytlačené pruhy matnej antracitovej farby nesú nápis M Performance. Profil vozidla podčiarkujú polepy bočných prahov M Performance pozostávajúce z nápadnej zakrivenej línie matnej šedej farby. Polepy umiestnené pod dverami poskytujú najmä na čiernych bočných prahoch elegantný farebný akcent. Exkluzívne matné čierne pruhy M Performance Frozen Black zdôrazňujú športovú eleganciu a po celej dĺžke vozidla zvýrazňujú oblasť ramien. Sada vysokokvalitných fólií je odolná voči umývaniu a je upravená pre potreby vozidiel BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring.

Ďalšie doplnky individuálneho a športového profilu nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring dotvárajú výrazné kryty vonkajších spätných zrkadiel M Carbon a kryt M Performance Aramid. Aramidom vystužený plast vizuálne veľmi pripomína CFRP, má však vysokú elektromagnetickú priepustnosť.

Z aramidu vyrobený trojdielny zadný difúzor M Performance zdôrazňuje mohutne riešenú zadnú časť vozidla a zároveň umožňuje otváranie a zatváranie veka batožinového priestoru bez toho, aby ste sa ho dotkli. Nádych športovosti a elegancie dodávajú aj vysokolesklý čierny strešný spojler M Performance a zadné lamely M Performance Carbon.

Vysokokvalitné doplnky interiéru prinášajú pretekársky nádych

Prahové lišty M Performance Carbon predstavujú neklamný znak dynamickej orientácie nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring. Po otvorení dverí upúta ich nápis M Performance. Obzvlášť elegantný prvý dojem dotvárajú aj M hliníkové lišty prahov. Dverový projektor M Performance dopĺňa existujúci BMW LED projektor na dvere s tromi vymeniteľnými grafikami M Performance a aj po zotmení poskytuje nanajvýš neopakovateľný zážitok z nastupovania a vystupovania.

Koberčeky M Performance s lemovaním so vzhľadom kože, s kontrastným prešívaním a švom vo farbách BMW M dodávajú interiéru športový nádych. Puristický dizajn a precízne spracovanie pedálov M Performance z ušľachtilej ocele s asymetrickými gumenými profilmi dodávajú priestoru nôh vodiča nezameniteľne dynamický a technologicky vyšperkovaný vzhľad.

Puzdro na kľúče M Performance pri každej príležitosti jasne odkazuje na výkon vozidla. Dokonale padnúci ochranný kryt vyrobený z Alcantary a vysoko kvalitnej kože so vzhľadom uhlíkových vlákien chráni kľúč od vozidla pred poškriabaním a predstavuje dokonalý doplnok ponuky BMW M Performance Parts. Vzhľad modelov BMW radu 5 Touring so spaľovacími motormi a plug-in hybridným pohonom umocní aj uzáver palivovej nádrže M Performance Carbon. Obzvlášť ľahko sa montuje a na brúsenom hliníku nesie nápis M Performance.

Disky kolies z ľahkej zliatiny a športový brzdový systém pre lepší výkon

Športový štýl jazdy nových modelov BMW radu 5 Touring a plne elektrického BMW i5 Touring ideálne dopĺňajú disky kolies z ľahkej zliatiny M Performance a podčiarkujú veľmi výrazný vzhľad. Dostupné sú tak ako súprava diskov kolies s letnými pneumatikami, ako aj súprava diskov kolies so zimnými pneumatikami s priemerom 19, 20 a 21 palcov.

Súprava 21-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny M Performance Cross Spoke s letnými pneumatikami je k dispozícii pre všetky typy pohonu buď s lesklou povrchovou úpravou M Bicolor Jet Black, alebo matnou M Frozen Midnight Grey. Pre všetky modelové varianty sú 19-palcové M Performance disky kolies z ľahkej zliatiny v dizajne Y-Spoke matnej čiernej farby dostupné aj ako súprava diskov kolies s letnými pneumatikami. Zodpovedajúca súprava diskov kolies so zimnými pneumatikami vhodnými aj pre snehové reťaze, s výnimkou najväčšej šírky ráfika, sú dostupné aj s extra mäkkou zmesou pneumatík, alebo s pneumatikami s hrotmi.

V chladnom období možno na vozidlo obuť aj súpravu zimných pneumatík a 20-palcových M aerodynamických diskov kolies v lesklom dvojfarebnom prevedení Midnight Grey. Všetkým verziám nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring dodávajú mimoriadne exkluzívny nádych, a to aj v zime. Práve nepoužívané súpravy kolies možno ideálne uložiť do tašiek na pneumatiky M Performance. Zosilnená rukoväť uľahčuje prepravu kolies a chráni vodiča aj vozidlo pred znečistením.

Brzdový 20-palcový systém M Performance zaisťuje brzdný výkon hodný svojho mena a krátku brzdnú dráhu. Jeho červeno lakované brzdové strmene so štvorfarebným logom M vyzerajú v spojení s otvoreným dizajnom ráfika 21-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny obzvlášť príťažlivo. Športový brzdový systém využíva vpredu na spomalenie šesťpiestikové hliníkové pevné strmene a vzadu jednopiestikové plávajúce strmene. Veľkoformátové, vnútorne odvetrané a perforované odľahčené brzdové kotúče M Performance dosahujú lepšiu tepelnú odolnosť a vďaka tomu poskytujú ešte vyššiu brzdnú silu aj v extrémnych podmienkach.

EMISIE A SPOTREBA CO2.

BMW i5 M60 xDrive Touring*: Kombinovaná spotreba energie podľa režimu WLTP: 20,8 – 18,3 kWh/100 km, elektrický dojazd podľa režimu WLTP: 445 – 506 km

*predbežné údaje

Značky: