Flash umiera, bude ho blokovať aj Google Chrome

2

Adobe Flash sa čoskoro vytratí z webu.

Flash patril v dobe svojej najväčšej slávy k štandardnom, vďaka ktorým boli webové stránky živšie. Táto platforma totiž poskytovala multimediálny obsah. V poslednej dobe ju nahradili novšie technológie ako HTML5 a Flash postupne umiera.

Klincom do rakvy je rozhodnutie spoločnosti Google, ktorá začne koncom roka automaticky blokovať väčšinu obsahu pre Adobe Flash. Používatelia budú mať možnosť zobraziť zablokované objekty na požiadanie. Flash sa však automaticky na webových stránkach nespustí.

Výnimkou bude „10 najlepších webov, ktoré využívajú Flash“ ako YouTube, Facebook, Yahoo, Twitch a Amazon. Tieto weby získajú rok k dobru, ale od konca roka 2017 ich začne Chrome taktiež automaticky blokovať.

Google chce týmto krokom zvýšiť ochranu používateľov pred škodlivým obsahom (ten sa niekedy distribuuje práve cez multimediálne Flash objekty) a zároveň motivovať vývojárov, aby poskytli alternatívu k Flash obsahu vo forme štandardu HTML5.

Zdroj: The Verge

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. Pingback: Firefox začne blokovať Flash. Pre dobro používateľov | TOUCHIT

  2. Pingback: Adobe oznámilo, kedy ukončí podporu pre Flash | TOUCHIT

Pridaj komentár