Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový firmware verzie 5.9 pre čítačky PocketBook Touch Lux 3 a PocketBook Touch Lux 2 obsahuje font OpenDyslexic. Upgrade má taktiež optimalizované čítanie PDF dokumentov, ktoré obsahujú množstvo obrázkov. To prináša väčší užívateľský komfort tým, ktorí často čítajú časopisy a technickú literatúru. Otvorenie a rolovanie v týchto súboroch je teraz 2x rýchlejšie, čo je užitočné predovšetkým pri práci s veľkými súbormi.

Font OpenDyslexic pomáha ľuďom, ktorí trpia rôznou formou dyslexie – poruchou schopnosti čítať, ktorá sa prejavuje problémom s „rozpoznaním“ písmen, správnym hláskovaním slov, vyslovovaním slov pri čítaní nahlas, písaním rukou, rýchlym čítaním, atď.

Tento špeciálne vyvinutý font má niektoré písmená vyvedené netradičným spôsobom, ktorý ich robí ľahšie rozpoznateľnými. Font má silnejšie línie a rozdiely medzi písmenami sú omnoho výraznejšie – písmená majú veľký sklon a silné „chvostíky“. Veľké písmená a interpunkčné znamienka sú písané boldom.

Čítanie vo fonte OpenDyslexic zaberie ľuďom, ktorí trpia dyslexiou, menej času a je pre nich menej únavné. Font OpenDyslexic taktiež pomáha bojovať proti zhoršeniu choroby u detí, čo môže byť veľmi prospešné hlavne v rannom štádiu.

Update firmwaru je dostupný pre všetkých užívateľov čítačiek PocketBook Touch Lux 3 a PocketBook Touch Lux 2. Je na stiahnutie buď cez wi-fi, alebo z oficiálnej webovej stránky PocketBook.

Značky: