Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Citrix bola analytickou firmou Forrester označená za lídra v oblasti Server-Hosted Virtual Desktops (VDI). Správa The Forrester Wave: Server-Hosted Virtual Desktops (VDI), Q3 2015 hodnotila 26 kritérií, vrátane aktuálnej ponuky, stratégie a trhovom pokrytí.

Správa uvádza, že „ponuka XenDesktop VDI je osobitá na viacerých úrovniach. Od používateľskej skúsenosti s klientmi Citrix Receiver, ktoré ponúkajú natívnu podporu HDX protokolu na všetkých zariadeniach a operačných systémoch, až po bohatú 3D grafiku a podporu 4K monitorov a sofistikovaných doplnkov v oblasti multimédií a videokonferencií.“ Správa takisto poznamenala, že ponuka Citrixu obsahuje aj „dômyselnú Wi-Fi myš, ktorá funguje so softvérom Citrix Receiver na platforme iOS.“

Správa si všíma, „že Citrix skonsolidoval svoju platformu v roku 2014 a má jednotnú riadiacu konzolu pre celú VDI ponuku.“ Zároveň konštatuje, že „XenDekstop je súčasťou najkomplexnejšej sady technológií pre doručovanie pracovných plôch v rámci odvetvia.

XenDesktop poskytuje virtuálne windowsovské desktopy ako bezpečné mobilné služby na akékoľvek zariadenie, čo analytici firmy Forrester takisto hodnotili veľmi pozitívne. Toto riešenie ponúka hybridné platformy postavené na tretej generácii architektúry FlexCast Management (FMA), je pripravené na prostredie cloudu a oddeľuje riadiacu vrstvu od užívateľských serverov. IT tak môže bezpečne doručovať aplikácie z vlastnej fyzickej infraštruktúry aj z cloudu.

 

Značky: