Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bezpečnostná spoločnosť ESET je jedným z 29 výrobcov bezpečnostných riešení, ktorý bol zahrnutý do správy analytickej spoločnosti Forrester s názvom „Now Tech: Enterprise Detection and Response“ za prvý kvartál roka 2020. Endpoint Detection and Response (EDR) nástroje slúžia firmám a organizáciám na detekciu a reakciu na útoky na koncové zariadenia.

Report prináša prehľad technologických hráčov na trhu s EDR riešeniami, ako aj informácie pre lepšie pochopenie ich schopností a možností. Odborníkom na IT bezpečnosť môže táto správa pomôcť zistiť, akú hodnotu možno od konkrétneho výrobcu EDR riešenia očakávať, a tiež im uľahčí výber na základe  veľkosti a funkcionality ponúkaného riešenia. Obzvlášť v tomto období

Nástroj ESET Enterprise Inspector bol v reporte vyhodnotený ako EDR riešenie s Enterprise architektúrou vzhľadom na to, že bol navrhnutý a vyvinutý tak, aby umožňoval okamžitú detekciu správania naznačujúceho prítomnosť škodlivého kódu a zodpovedajúcu reakciu naň priamo na firemných koncových zariadeniach, čím zároveň posilňuje ich celkové zabezpečenie a offline ochranu.

Najdôležitejšie zistenia z reportu:

  • Kľúčovým prínosom EDR produktov je schopnosť vyhľadať známky toho, že útočníkovi sa podarilo obísť bezpečnostné kontroly a je ukrytý vo vašej infraštruktúre.
  • Každý výrobca na tomto trhu má svoje zameranie na špecifické odvetvia, geografické zastúpenie a súbor základných funkcií, čo sa odráža aj vo využívaní rôznych modelov spolupráce s klientom, ktoré vyhovujú rozličným zákazníckym potrebám.

“Sme hrdí na to, že sme boli zaradení do reportu Now Tech analytickej spoločnosti Forrester ako jeden z hráčov na trhu s EDR riešeniami. Ochranu našich používateľov a ich firiem pred najnovšími druhmi pokročilých pretrvávajúcich hrozieb za skutočne dôležitú súčasť nášho poslania. V dnešnom svete je absolútne nevyhnutné zabezpečiť firmu špičkovými EDR nástrojmi na detekciu a následnú reakciu na útoky na koncové zariadenia. Veríme, že s našou inovatívnou EDR ponukou dokážeme firmám a ich odborníkom na IT bezpečnosť poskytnúť ideálne riešenie,” povedal o analýze Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

K získaniu prístupu k celej analýze navštívte túto stránku spoločnosti ESET venovanú Forrester Now Tech.

Značky: