Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť NIKON spol. s r.o. organizuje aj tento rok fotografickú súťaž s charitatívnym poslaním „NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť“. Projekt vznikol v roku 2009 a vďaka obľúbenosti, ktorej sa teší medzi fotografmi, sa tento rok dostáva už do 7. ročníka. Je určený všetkým milovníkom fotografovania s technikou Nikon, ktorí radi súťažia a túžia po prezentácii svojich fotografií v kalendári alebo na výstave. Téma tohto ročníka súťaže NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť nesie názov „Predstavivosť vládne svetu“.
Projekt dáva príležitosť amatérskym fotografom, aj profesionálom. Svoje fotografie môžu záujemcovia do súťaže posielať prostredníctvom internetovej stránky www.nikon-kalendar.cz, kde nájdu nielen galériu, ale tiež informácie o súťaži a jej pravidlá. Fotografie je možné vkladať na web až do 31. 8. 2015 do 23.59 hod. Po ukončení vkladania fotografií do súťaže sa 1. 9. 2015 začína tipovacia súťaž v galérii všetkých prihlásených fotografií. Úlohou tipujúcich je odhadnúť, ktoré fotografie vyberie odborná porota do NIKON KALENDÁRa 2016. Podrobné pravidlá tipovacej súťaže nájdete na www.nikon-kalendar.cz/pravidla. Výherca tipovacej súťaže získa od spoločnosti NIKON poukážku na nákup techniky Nikon v hodnote 367 € (10 000 Kč).

Celkom 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou na čele s p. Stanislavom Pokorným, fotografom a predsedom Asociácie profesionálnych fotografov ČR, bude verejnosti predstavené počas slávnostného vyhlásenia výsledkov 11. novembra 2015 v hoteli Holiday Inn v Prahe. Začiatkom roku 2016 začne výstava týchto fotografií v Nikon Photo Gallery v Prahe na Malej Strane. Dvanásť víťazných fotografií bude zdobiť stránky siedmeho vydania prestížneho NIKON KALENDÁRA 2016, ktorý bude opäť vyrobený v limitovanej sérii 111 ks a bude nepredajný. Autor jedinej víťaznej fotografie, ktorú zvolí odborná porota, získa od spoločnosti NIKON poukážku na tovar Nikon v hodnote 1935 €.
Siedme vydanie kalendára pokrstí Jiří Procházka, riaditeľ Domova pre zrakovo postihnutých Palata, na slávnostnom večere dňa 11. novembra 2015. Výťažok z dražby kalendára venuje NIKON Domovu pre zrakovo postihnutých Palata na úhradu nákladov spojených s obnovou orientačného systému pre slabozrakých a nevidiacich v priestoroch zariadenia.
Výťažok z minuloročnej dražby fotografií na slávnostnom večere a dobrovoľný príspevok 367 € od spoločnosti Nikon priniesol finančný dar vo výške 12 350 €. Nadácii Kvapka nádeje na úhradu nákladov spojených s poskytovaním služieb psychológa na oddelení detskej hematológie a onkológie a transplantačnej jednotky kostnej drene v pražskej Motole.

Značky: