Galaxy S10 dostáva vylepšenie fotoaparátu nočným režimom. Aktualizácia je dostupná na Slovensku

1

Vylepšenie fotoaparátu prichádza s aprílovou bezpečnostnou aktualizáciou.

Používatelia série smartfónov Galaxy S10 získajú praktickú aktualizáciu, ktorá preddefinuje nočné fotenie. Doteraz ste sa mohli spoliehať na automatický režim a rozpoznanie nočnej scény umelou inteligenciou.

Teraz sa medzi režimami fotoaparátu objavila nová položka nazvaná Noc. Tento režim vytvorí niekoľko snímok s rôznou expozíciou a potom ich spojí do jednej výslednej fotografie.

V tomto režime je treba držať telefón naozaj stabilne a počkať, kým naokolo tlačidla spúšte prejde kompletné snímkovanie. Inak by ste získali fotografiu sčasti podobnú dlhému expozičnému času a mali na nej viac artefaktov, napríklad roztiahnuté lúče z pouličného osvetlenia.

Súčasťou aktualizácie je stabilnejšie používanie funkcie Wi-Fiopravy Androidu k 1. 4. 2019. Jej veľkosť bola v našom prípade 205,81 MB a celý proces aj s reštartom trvá do piatich minút.

Porovnávací fototest, ako fotí umelá inteligencia na automatike a ako fotí výhradný nočný režim, prinesieme už budúci týždeň.

Prečítajte si aj:

Fototest Samsung Galaxy S10 vs. Galaxy A50: Ako fotí vlajková loď a mobil za polovicu jej ceny?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>