Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Renomovaný časopis Global Finance oznámil víťazov prvého kola v hodnotení World’s Best Consumer Digital Banks za rok 2019 v strednej a východnej Európe (SVE). Tatra banka získala prestížne ocenenie Najlepšia digitálna banka na Slovensku a Najinovatívnejšia digitálna banka v SVE.

Po ocenení „Najinovatívnejšia banka v strednej a východnej Európe“ od časopisu EMEA Finance je zisk ocenenia od Global Finance v tomto roku už druhým významným uznaním Tatra banky ako inovačného lídra v celom regióne.

„V čase, keď sme sa rozhodli pre náš Brand promise, stať sa inovatívnym leadrom, žiadne ceny pre najinovatívnejšie banky sa v tomto regióne neodovzdávali.“ hovorí Michal Liday. „Pretože sme s našou stratégiou boli naozaj vpredu, odčítali sme trendy správne, a systematicky sme spoločne na tom pracovali, teraz sa môžeme tešiť z takýchto úspechov. Dnes sa už o inovatívnosť snažia mnohí, no my máme náskok, ktorý sa pretavuje do našich produktov a služieb. Ten náskok zďaleka nie sú len tie produkty, ale najmä ľudia a kultúra, ktorú tu máme a naši klienti, ktorí inovácie radi používajú. Toto ocenenie od Global Finance za najlepšiu digitálnu banku na Slovensku a najinovatívnejšiu banku v celej strednej a východnej Európe to len potvrdzuje.“ dodáva Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ.

„Digitálne bankovníctvo nie je už len budúcnosť, ale stále viac aj prítomnosť,“ uviedol Joseph D. Giarraputo, vydavateľ a redakčný riaditeľ Global Finance. „Digital Bank Award uznáva a oceňuje inovácie a výnimočnosť v tejto oblasti.“

Tatra banka získala tieto prestížne ocenenia:

 • Most Innovative Digital Bank in Central & Eastern Europe
 • Best Consumer Digital Bank in Slovakia

Časopis Global Finance vychádza v 158 krajín a má viac ako 50 tisíc odberateľov. Víťazov v kategórii World’s Best Consumer Digital Banks vyhlasuje v tomto roku už po dvadsiaty krát.

Rozhodujúcimi kritériami boli stratégia banky a jej sila na pritiahnutie a obsluhu online klientov, schopnosť motivovať svojich klientov, aby využili digitálne ponuky, rast základne online klientov, šírka produktového portfólia, dôkazy o hmatateľných výhodách vyplývajúcich z internetových iniciatív ako aj dizajn a funkčnosť webovej stránky.

Líder v inováciách

Prísľubom značky Tatra banka je byť lídrom v inováciách a klientom pravidelne prinášať užitočné novinky, ktoré im zjednodušia život.

Top inovácie posledných 10 rokov:

 • Rok 2010: bezkontaktná platobná karta Visa
 • Rok 2011: digitálny podpis
 • Rok 2012: mobilné platby
 • Rok 2013: hlasová biometria
 • Rok 2014: výber z bankomatu mobilom
 • Rok 2015: online bankovníctvo v inteligentných hodinkách
 • Rok 2016: druhá generácia platenia mobilom
 • Rok 2017: aplikácia pre okuliare Microsoft HoloLens
 • Rok 2018: tvárová biometria
 • Rok 2019: chatbot Adam

„Pri pohľade do minulosti vidíme, že mnoho produktov a služieb, ktoré dnes už považujeme za samozrejmosť, priniesla na trh práve Tatra banka. Málokto si spomenie, že takú bežnú službu ako je internet banking predstavila ako prvá na Slovensku práve Tatra banka a ako prvá ju v roku 2009 priniesla na Slovensku aj v mobile“, dopĺňa Boris Fojtík, hovorca Tatra banky.

Značky: