HBO Europe sa tak zapája do výberu Filmom proti extrémizmu.

HBO Europe poskytlo bezplatne na 14 dní dokumentárny film Keď príde vojna (réžia Jan Gebert) ukazujúci prenikanie extrémistov do verejného priestoru, a to v súvislosti s blížiacimi sa voľbami. Zapája sa tak do výberu Filmom proti extrémizmu na dafilms.sk.

Až do 29.2.20 si ho môžete zadarmo pozrieť tu: dafilms.sk/program/729-filmom-proti-extremizmu, resp. tu dafilms.sk/film/10620-ked-pride-vojna.

Pre sledovanie filmu je potrebné vytvoriť si bezplatné používateľské konto. Informáciu o cene za predplatné môžete ignorovať, v rámci registrácie nebudete nikam zadávať platobné údaje ani za nič platiť.

O dokumentárnom filme Keď príde vojna:

S tichým súhlasom autorít regrutuje kontroverzná skupina Slovenskí branci mladých mužov z celého Slovenska. Je to len nevinná hra na vojakov, alebo domobrana koketujúca s extrémnymi názormi predstavujúca bezpečnostnú hrozbu?

Peter vedie život na prvý pohľad usporiadaného európskeho teenagera – žije s rodičmi, má pekné dievča, dostal sa na vysokú. Jeho skutočný život je ale inde – na čele domobrany Slovenskí branci, v ktorej je dvesto mladých ľudí, s oddielmi po celom Slovenskom. V horských lesoch ich necháva podriaďovať drsným pravidlám a trestom, ktoré skôr než vojenský výcvik pripomínajú hru na diktatúru. Šéf domobrany verí, že jeho modelová organizácia má budúcnosť. Je odhodlaný uniformu raz odložiť a so svojou víziou osloviť celú spoločnosť – a stať sa veľkým politikom.

Zdroj: HBO

Prečítajte si aj:

HBO GO mení podmienky: Vyššia cena a kratšie skúšobné obdobie

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit