ASUS Republic of Gamers (ROG) predstavil na výstave IFA nové farebné prevedenie Glacier Blue pre vybrané notebooky radov Zephyrus a Strix.

Notebooky Zephyrus S GX502, Zephyrus M GU502 a Strix G G531 a G731 sme si pozreli na výstave IFA v Berlíne

Nová farebná verzia má za cieľ osloviť širšie publikum používateľov, vrátane hráčov – streamerov a kreatívnych profesionálov. Interný výskum značky ROG totiž ukázal, že hráči využívajú svoje zariadenia pre čoraz väčšie množstvo aktivít, od editovania médií a streamovania hier až po vývoj aplikácií.

Strix G ponúka potrebný herný základ v dostupnom prevedení a modely Zephyrus M a Zephyrus S sú hybridné výkonné zariadenia pre hranie aj prácu. Každý z nich je dostupný s procesorom až do 9. generácie Intel Core i7-9750H, takže si poradia aj s náročnými aplikáciami.

Nový šesťjadrový procesor dosahuje vďaka technológii Turbo Boost 2.0 frekvenciu až 4 GHz pre jedno jadro a Hyper-Threading umožňuje využiť až 12 paralelných vlákien. Vo výbave je operačná pamäť o veľkosti až 32 GB DDR4-2666, takže si notebooky poradia s náročným multitaskingom pri hraní aj tvorbe obsahu.

ASUS ROG Strix G

Zephyrus S GX502 je vybavený prepínačom grafickej karty, ktorý umožňuje zvoliť si plynulejšie hranie v režime G-Sync alebo dlhšiu výdrž batérie v režime Optimus – až 4 hodiny prezerania webu alebo takmer 5 hodín prehrávania videa.

Výdrž batérie je možné v prípade modelov GX502 a GU502 predĺžiť pomocou technológie USB Power Delivery. Priložený 230 W adaptér je navrhnutý pre náročné hranie, avšak v prípade surfovania po internete alebo kancelárskej práce je možné využiť nabíjanie cez USB-C™ adaptér s výkonom do 65 W. USB Power Delivery tak zvyšuje celkovú prenosnosť ultratenkých notebookov radu Zephyrus, takže hráči môžu byť produktívni kdekoľvek.

Zephyrus S a Zephyrus M majú od výroby nastavený displej PANTONE Validated, ktorý zabezpečuje vernosť farieb aj pre serióznu kreatívnu prácu. Obrazovky na úrovni IPS pokrývajú kompletný farebný priestor sRGB a ponúkajú široké pozorovacie uhly.

ASUS ROG Strix G

V prípade hrania ponúkajú vysokú obnovovaciu frekvenciu až do 240 Hz, takže hráči si naplno vychutnajú vysoký počet snímok za sekundu a plynulé hranie. 3 ms grey-to-grey odozva zabezpečuje ostrý obraz bez rozmazania a vizuálny zážitok zvyšujú iba 6,2 mm rámiky po oboch stranách 15,6-palcových modelov.

Zephyrus M obsahuje vo svojom tenkom šasi grafickú kartu až do GeForce RTX 2060. Vďaka efektívnemu chladeniu je možné pretaktovať ju až do 1435 MHz pri 90 W v režime Turbo s ROG Boost. Strix G a Zephyrus S sú vybavené grafickou kartou až do GeForce RTX 2070 pre ešte vyšší počet snímok za sekundu a detailnejšiu grafiku v najnáročnejších AAA tituloch.

Grafické karty GeForce RTX 2060 a RTX 2070 tiež podporujú ovládače NVIDIA Creator Ready Drivers. Tie zvyšujú výkon v kreatívnych aplikáciách, ako sú nástroje Adobe Creative, CINEMA 4D a Unreal Engine. ROG notebooky majú tieto ovládače predinštalované, aby lepšie slúžili tvorcom, streamerom a umelcom.

ASUS ROG Strix G

Prečítajte si aj:

Nový herný notebook od Aceru ponúka až 300 Hz displej

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.