Značka mobilných telefónov Honor na MWC predstavila dve európske mobilné novinky v podobe smartphonov Honor 6+ a Honor 4X. Oba prístroje na prelome jari a leta 2015 doplnia produktové portfólio značky taktiež na našom trhu.

Nová vlajková loď Honor 6+

Novou vlajkovou loďou značky Honor sa stane 5,5-palcový Honor 6+ vybavený trojicou fotoaparátov. Tradičnú prednú kameru pre selfie doplní dvojica zadných paralelne umiestnených fotoaparátov s rozlíšením 2× 8 MP, ktoré dohromady zložia snímku s rozlíšením 13 MP. Vďaka princípu triangulácie umožňuje táto technológia presnejšie a rýchlejšie ostrenie (od 0,1 sekundy) a kreatívnu prácu s hĺbkou ostrosti vyhotovených fotografií, najmä pri najnižšej clone F 0.95. Honor 6+ takisto lepšie zvládne fotografovanie za horších svetelných podmienok.

Honor6Plus_all_colours

O rýchly chod systému a aplikácií sa postará 8+1 jadrový čip Kirin925 a 3 GB operačnej pamäte. Inteligentná technológia riadenia spotreby Smart Power 2.5 dokáže automaticky prepínať medzi výkonovými režimami a zaistí tak vysokú výdrž na jedno nabitie. Vstavaná batéria s kapacitou 3600 mAh dokáže Honor 6+ udržať v chode až po dva dni bežnej záťaže.

5,5-palcový IPS displej s hrúbkou len 1,85 mm poskytuje FullHD rozlíšenie, kontrastný pomer 1500:1 a široké pozorovacie uhly. Obrazovka zaberá celých 78,2 % prednej plochy telefónu. Rozmernú obrazovku sa tak podarilo vtesnať do relatívne malého tela. Honor 6+ možno tiež osadiť dvojicou SIM kariet (aj v režime Dual Standby, Dual 4G). Úložné miesto s kapacitou 32 GB možno ďalej rozšíriť pamäťovými kartami typu microSD. Zaujímavosťou je funkcia Reverse Charging, vďaka ktorej možno smartphonom nabíjať aj ďalšie zariadenia.

Honor 4X: 64-bitová architektúra za super cenu

V segmente strednej triedy prichádza 5,5-palcový cenovo dostupný phablet Honor 4X. Ide o vôbec prvé zariadenie značky Honor vybavené 64-bitovou technológiou čipovej súpravy Kirin620. Osemjadrový procesor v kombinácii s 2 GB operačnej pamäte si poradí aj s náročnejšími aplikáciami a hrami. Až 72 hodín používania bez nabitia zabezpečí batéria s kapacitou 3000 mAh. Ide o Dual SIM telefón s podporou Dual Standby. Zadný kryt obsahuje 3D vzor inšpirovaným prírodnými tkaninami. Používatelia tu nájdu tiež šošovku 13 MP fotoaparátu. Aplikácia na fotenie poskytuje rad užitočných funkcií ako napr. preostrenie snímky . Prednému panelu dominuje 5,5-palcový HD displej, ktorý zaberá 75 % plochy telefónu. Predná kamera s rozlíšením 5 MP dovoľuje robiť panoramatické selfie. Honor4X príde na trh vybavený systémom Android 4.4, v lete sa majitelia môžu tešiť na update na Android 5.0.

Honor4X

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.