Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť HP Inc. na trh uviedla nový rad tlačiarní HP Latex 630, ktorý dopĺňa sériu tlačiarní HP Latex a sprístupňuje technológiu bieleho atramentu aj menším tlačiarenským firmám.

Biely atrament umožňuje používateľom vytvárať pôsobivejšie spektrum nápisov a dekorácií s vysokou kvalitou tlače a výraznými farbami. Môžu tak pripravovať kampane, ktoré upútajú pozornosť koncových zákazníkov.

Tlačiarne HP Latex radu 630, rovnako ako ostatné produkty z portfólia HP Latex, umožňujú firmám ponúkať udržateľnejšie tlačové služby vďaka latexovým atramentom na vodnej báze. Z tých sa uvoľňuje len zanedbateľné množstvo chemikálií alebo zápachu a môžu sa pochváliť ekologickými certifikátmi UL ECOLOGO® a EPEAT®[[i]]. Pri výrobe obalov a kaziet sa využívajú 100 % recyklované a ďalej recyklovateľné kartóny a plasty z uzavretého procesu HP, vrátane použitých nápojových fliaš[ii].

Nový rad tlačiarní HP Latex 630 ponúka inovatívne funkcie pre prácu s latexom, vrátane bieleho atramentu, v kompaktnejšom a cenovo dostupnejšom prevedení. To umožňuje aj najmenším tlačiarenským firmám bez problémov vytvárať efektné nápisy a dekorácie, a tým zvyšovať svoje marže,“ uvádza Daniel Martinez, generálny riaditeľ divízie veľkoformátovej tlače spoločnosti HP. „Okrem hardvéru sme inovovali aj v oblasti služieb: vďaka novým cloudovým funkciám operačného systému HP Print majú časovo vyťažení používatelia možnosť spracovávať a monitorovať úlohy prakticky odkiaľkoľvek.“

Rad tlačiarní HP Latex 630 ponúka veľa možností a výhod, napríklad:

  • Výber zo štyroch modelov tlačiarní
    • HP Latex 630 a HP Latex 630 W – druhá menovaná s funkciou tlače pomocou bieleho atramentu
    • HP Latex 630 a 630 W Print & Cut – zákazníci môžu upgradovať na riešenie dva v jednom s funkciou tlače a orezania
  • Úspora času – vďaka automatizovanému systému zakladania z prednej strany a rýchlym pracovným postupom pri zakladaní a vyberaní
  • Ľahké opakovanie tlače – s úložiskom v tlačiarni s veľkosťou až 10 GB
  • Úžasná kvalita tlače – vďaka technológii HP Pixel Control a novej architektúre tlačovej hlavy pre vyššiu ostrosť drobného textu. To všetko pri štandardnej rýchlosti 14 m2 za hodinu[iii]
  • Softvér ako štandard dodávky – riešenie SAi RIP je ponúkané ako súčasť balenia

Ľahké získavanie online zakázok a jednoduchšia prevádzka

Cieľom HP je pomáhať poskytovateľom tlačových služieb zvyšovať ich produktivitu. Preto spoločnosť HP taktiež predstavila intuitívne riešenie pre on-line tlač HP PrintOS Design & eCommerce. Tento nástroj šetrí čas vďaka zjednodušeným možnostiam návrhu tlačových aplikácií, efektívnym výrobným postupom a podrobnému návodu na integráciu tohto riešenia do existujúcich systémov tlačiarenských firiem.

„Veľmi pozorne počúvame poskytovateľov tlačových služieb, ktorí nám hovoria, čo potrebujú pre svoj rast. Jednou z kľúčových oblastí je rozvoj možností v segmente e-commerce a lepšie prepojenie klientskej a prevádzkovej časti ich podnikania,“ dodáva Daniel Martinez. „Našou odpoveďou je HP Print OS Design & eCommerce, ktorý poskytovateľom tlačových služieb ponúka rýchly a jednoduchý spôsob, ako vylepšiť ich internetové podnikanie, a tiež nové spôsoby spracovania objednávok a automatizácie úloh.“

Riešenie Design & eCommerce bude k dispozícii v rámci sady HP PrintOS pre predplatiteľov úrovne „Plus“ v rámci programu HP Professional Print Service Plan (PPSP), vďaka čomu bude ponuka PPSP atraktívnejšia pre malé a stredné firmy. Rôzne úrovne predplatného v rámci programu HP Professional Print Service Plan sú navrhnuté tak, aby umožňovali obchodnú agilitu, maximalizovali dobu prevádzkyschopnosti a poskytovali možnosti vzdelávania a podpory.

Ďalšie informácie o produktoch HP Print OS Design & Ecommerce a HP Professional Print Service Plans nájdete na stránke tu.


[i] Latexové atramenty HP 832 s certifikáciou UL ECOLOGO® spĺňajú rad prísnych požiadaviek pre ľudské zdravie a životné prostredie. Certifikáciu nájdete na stránkach http://www.ul.com/EL a http://www.ul.com/gg. Platí pre vybrané latexové tlačiarne HP. Registrované v systéme EPEAT, kde je to použiteľné/podporované. Stav registrácie podľa krajín viď. epeat.net.

[ii] Vonkajší kartón latexovej atramentovej kazety je 100 % recyklovateľný v rámci miestnych programov na spracovanie lepenky/papiera. Vnútorné materiály, vrátane vrecka s atramentom a tlačových hláv, je možné bezplatne vrátiť do programu HP Planet Partners na prepracovanie plastových častí. Navštívte stránku hp.com/recycle, kde nájdete informácie o spôsobe zapojenia a dostupnosti programu HP Planet Partners; program nemusí byť vo vašej oblasti k dispozícii. Tam, kde tento program nie je k dispozícii, a v prípade ďalšieho spotrebného materiálu, ktorý nie je zahrnutý do programu, sa o vhodnej likvidácii poraďte s miestnymi úradmi pre nakladanie s odpadmi.

[iii] Štandardný režim (Generic SAV Calendar) 6 priechodov, 6 farieb, 110 % hustota atramentu. Na základe interného testovania HP na tlačiarni MACTAC JT 8500 WG-PG. Rýchlosť tlače sa môže líšiť v dôsledku adaptívneho tlačového mechanizmu, ktorý je navrhnutý tak, aby sa zabránilo chybám kvality obrazu.

Značky: