Huawei P30 Lite New Edition je vynovený bestseller s Google službami

0

V predaji bude v Británii a v ďalších európskych krajinách.

Huawei oznámil nový smartfón strednej triedy, model Huawei P30 lite New Edition. Ide o novú verziu minuloročného bestselleru a obsahuje aj predinštalované Google služby. Na správu upozornil portál Huawei Central.

Vynovený model P30 lite je prakticky na nerozoznanie od pôvodnej verzie. Odlišuje sa iba veľkosťou operačnej pamäte a úložiska – novinka dostala upgrade zo 4 GB RAM / 128 GB na 6 GB RAM / 256 GB.

Ostatné parametre, dizajn a tiež aj predinštalovaný operačný systém Android 9 s nadstavbou EMUI 9.1 sa nezmenili. Práve vďaka tomu môže Huawei predávať smartfón P30 Lite New Edition s predinštalovanými Google službami.

Čínsky výrobca totiž stále nemôže licencovať služby od Google pre nové telefóny, avšak P30 lite New Edition je v podstate telefón, pre ktorý získal licenciu už v minulosti. A rozdielna konfigurácia úložiska a operačnej pamäte na tom nič nemení.

Huawei P30 lite New Edition bude v predaji v Británii od 15. januára 2020 za v prepočte 349 eur. Telefón bude v predaji aj v ďalších európskych krajinách. Slovenské zastúpenie Huawei nám potvrdilo, že u nás sa tento model predávať nebude.

Detailné informácie a dojmy z používania pôvodnej verzie P30 lite si môžete prečítať v našej recenzii.

Zdroj a titulná fotografia: Huawei Central

Prečítajte si aj:

Recenzia Huawei P30 lite: Tri fotoaparáty v strednej triede

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár