Spoločnosť predstavila najnovšiu generáciu svojho používateľského prostredia.

Prvá verzia EMUI uzrela svetlo sveta už v roku 2012. Na jej vývoji Huawei nepretržite pracuje už šesť rokov. O novinke výrobca tvrdí, že je doposiaľ najpokročilejším používateľským prostredím, aké kedy vytvoril. Nadstavba EMUI 9.0 dokáže oproti predchádzajúcej verzii spúšťať aplikácie oveľa rýchlejšie a je založená na Android 9.0 Pie.

te intuitívnejšie používanie

Pri vývoji EMUI 9.0 tvorcovia vo veľkom čerpali z prírody. Vyzváňacie tóny boli inšpirované známymi zvukmi zo skutočného sveta, nové sú tiež dizajnové prvky používateľského rozhrania, ktoré využívajú prírodné scenérie v predvolených portrétoch volajúceho.

Hoci je EMUI jednou z najkomplexnejších nadstavieb, jej používatelia zaiste privítajú jednoduchosť. Vylepšená navigácia v systéme umožňuje ovládanie gestami, a rôzne súvisiace funkcie v EMUI 9.0 používajú rovnaký dizajnový jazyk, takže ovládanie zariadenia sa stáva oveľa intuitívnejším.

Podarilo sa tiež zredukovať počet položiek v systéme o 10 % z pôvodných 940 na 843. Teraz si napríklad používatelia môžu namiesto jednotlivého nastavenia GPS, WLAN a lokalizačných služieb nastaviť všetky tieto funkcie naraz, bez zbytočného preklikávania sa.

Nekompromisný výkon

Jednou z priorít vývojárov novej verzie používateľskej nadstavby bolo priniesť ešte rýchlejší systém. Zvýšenie výkonu je zrejmé najmä v porovnaní s predchodcom. EMUI 9.0 zvládne spustiť aplikácie, ako napríklad Instagram či Spotify, až o 12,9 % rýchlejšie.

Najnovšia verzia EMUI prináša tiež druhú generáciu inovatívnej technológie GPU Turbo. Verzia 2.0 dokáže zdokonaliť dotykové ovládanie v hrách a funguje v spolupráci s funkciou App Assistant, vďaka čomu bude hranie mobilných hier ešte plynulejšie.

Vďaka spojeniu vylepšeného používateľského prostredia s vysokým výkonom ponúka EMUI 9.0 jednoduchý a zároveň intuitívny operačný systém, ktorý v súčasnosti len ťažko hľadá konkurenciu. EMUI 9.0 je teraz k dispozícii pre modely Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro a Huawei Mate 10. Očakáva sa, že mnohé ďalšie modely Huawei dostanú možnosť softvérového aktualizácie do konca kalendárneho roka.

Zdroj: Huawei

Prečítajte si aj:

Huawei nepredstaví 16. októbra iba sériu Mate 20. Tešiť sa môžeme aj na nové hodinky Watch GT

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.