Huawei sa pochválil predajom skladacieho smartfónu Mate X

0

Ale darí sa aj Samsungu, aspoň v relatívnych počtoch.

Huawei hovorí o tom, že predáva 100 000 skladacích smartfónov Mate X každý mesiac. Predaj sa začal 15. novembra 2019 a zatiaľ je určený len pre čínsky trh. Celkovo by sa tak počet predaných kusov mal aktuálne blížiť k počtu 200 000.

Naproti tomu Samsung počas výstavy CES 2020 zverejnil, že doposiaľ predal takmer 500 000 skladacích smartfónov Galaxy Fold. Do úvahy ale treba započítať väčší rozmer trhu. Samsung svoje zariadenie predáva na americkom, britskom ale aj nemeckom a francúzskom trhu. Takisto aj v Indii, no a samozrejme, u seba doma v Južnej Kórei.

Kvôli sankciám uvaleným na značku Huawei a pomalou certifikáciou služieb Google Play počas niekoľkých mesiacov pri vybraných zariadeniach tejto značky. V tejto chvíli sa nedá predpovedať, či nástupca Huawei Mate Xs bude dostupný pre iné ako Čínsky trh.

Zdroj: Android Authority

Prečítajte si aj:

Huawei Mate Xs: Ďalšiu generáciu skladateľného smartfónu od Huawei uvidíme na MWC 2020

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>