Hyundai Ioniq electric získal plný počet hviezdičiek v testoch Green NCAP

0

Green NCAP, prvé európske hodnotenie vozidiel zamerané na emisie a energetickú efektívnosť v podmienkach reálnej premávky, udelil modelu Hyundai Ioniq electric plný počet hviezdičiek. Spomedzi dvanástich premiérovo testovaných vozidiel získal elektrický Ioniq najvyššie hodnotenie.

Z maximálneho počtu 10 bodov získal Ioniq electric plný počet bodov za emisie a 8,5 bodu za energetickú efektívnosť. Spolu s BMW i3 obsadil v hodnotení Green NCAP prvú priečku.

Hyundai Ioniq electric je od svojho uvedenia na trh na prelome rokov 2016 a 2017 dlhodobo hodnotený ako jedno z energeticky najefektívnejších a ekologicky najprívetivejších vozidiel na svete. Vo februári tohto roka uspel v EcoTeste najväčšieho európskeho klubu motoristov ADAC, ktorý združuje vyše 20 miliónov členov, a kraľuje rebríčku ekologických vozidiel.

Na Slovensku sa v rokoch 2017 až 2018 podľa údajov Zväzu automobilového priemyslu SR predalo 97 kusov modelu Ioniq, pričom takmer polovicu z nich tvorilo vozidlo s čisto elektrickým batériovým pohonom.

Ioniq, ktorý ako prvý model na svete ponúka až tri verzie elektrického, resp. elektrifikovaného pohonu – hybrid, plug-in hybrid a elektrina – sa v polovici roku 2019 dočká výraznejšieho faceliftu. Ten sa dotkne nielen dizajnu, ale aj pohonného systému, bezpečnostných prvkov a infotainmentu.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>