Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už od prvej generácie sa BMW radu 5 Sedan vyznačuje vycibreným športovým charakterom a vysokým komfortom na dlhé vzdialenosti.

Nová, ôsma modelová generácia najúspešnejšieho biznis sedanu na svete, zvýrazňuje jeho dynamický výkonnostný charakter svojimi atletickými proporciami. Doplnky BMW M Performance Parts, ktoré budú dostupné v októbri 2023, čiže včas pred uvedením nových modelov BMW radu 5 Sedan a plne elektrického BMW i5 na trh, špecificky vylepšujú jeho športový vzhľad. Sortiment aerodynamických, interiérových a podvozkových prvkov ponúka veľa možností pre prispôsobenie k vysokému výkonu.

Dokonale zladené: Doplnky M Performance Carbon

Vďaka vysokokvalitným aerodynamickým a exteriérovým komponentom BMW M Performance pôsobí športový, elegantný biznis sedan ešte atletickejšie. Vznikli špeciálne pre nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 s balíkmi M Sports Package alebo M Sports Package Pro a dokonale vyhovujú tvaru a dizajnu vozidla. Originálne aerodynamické a exteriérové doplnky BMW M Performance vždy absolvujú testovanie a schválenie podľa prísnych noriem kvality spoločnosti BMW Group. Keďže už prešli homologizáciou spolu s kompletným vozidlom, nie je potrebné ich opäť registrovať na regulačných úradoch.

Všetky komponenty Carbon sú vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), pre dosiahnutie vysokokvalitného povrchu utesnené čírym lakom a zo všetkých uhlov dodávajú modelom BMW radu 5 ostrý a športový vzhľad. V prednej a zadnej časti karosérie sa o výrazný, pretekársky orientovaný vzhľad starajú štvordielne predné nástavce M Performance Carbon, ako aj zadný spojler M Performance Carbon Pro a trojdielny zadný difúzor M Performance vyrobený z aramidového vlákna. Na želanie je k dispozícii aj zadný spojler M Performance so základným lakom.

Okrem krytov bočných prahov M Performance Carbon, ktoré dodávajú profilu vozidla ešte väčšiu vizuálnu dĺžku a hĺbku, zdôrazňujú dynamicky plynúce línie nových modelov BMW radu 5 Sedan a BMW i5 aj nové pruhy M Performance čiernej farby Frozen Black. Digitálne tlačené pruhy sú v matnej antracitovej farbe a nesú nápis M Performance.

Fólie bočných prahov M Performance, ktoré pozostávajú z nápadnej zakrivenej línie v matnej šedej farbe, predstavujú novinkou v ponuke a dodatočne zvýrazňujú profil vozidla. Fólie sa nachádzajú pod dverami a najmä na čiernych bočných prahoch vytvárajú elegantný farebný nádych. Výrazný dekoratívny prúžok dokonale ladí s pruhom M Performance čiernej farby Frozen Black a nástavcami prahov M Performance Carbon.

Ponuku kvalitných exteriérových doplnkov uzatvárajú kryty vonkajších spätných zrkadiel Carbon M a kryt antény M Performance Aramid. Kryt antény z plastu vystuženého aramidovými vláknami vizuálne a zároveň funkčne zvýrazňuje strechu vozidla. Aramidové vlákno má podobný povrchový vzhľad ako karbónové vlákno, no zároveň má vysokú elektromagnetickú permeabilitu. Inovatívny materiál umožňuje plnú funkčnosť antény v kombinácii so športovým vzhľadom.

Vysokokvalitné možnosti interiéru prispievajú k pretekárskemu pocitu v kokpite

Prahové lišty M Performance Carbon hneď po otvorení dverí zvýraznia vstup do vozidla a neomylne ukážu, že nový biznis sedan sa zameriava na dynamický výkon. Športový nádych dodávajú priestoru na nohy aj velúrové koberčeky M Performance s lemovaním zo syntetickej kože a s ozdobným prešívaním v kontrastných farbách. Dva predné koberčeky štvordielnej súpravy nesú na látkovej vložke vyšívaný nápis M Performance a vlajku v charakteristických farbách M. Velúrové podlahové koberčeky sa dokonale hodia k sortimentu doplnkov M Performance a dotvárajú vysokokvalitný vzhľad.

Puzdro na kľúče M Performance jasne deklaruje zameranie na výkon. Dokonale do ruky padnúci ochranný kryt vyrobený z vysokokvalitnej kože nappa vyvoláva potešenie z dotyku a dostal reliéf s efektom uhlíkových vlákien v kombinácii s Alcantarou. Funkčné tlačidlá zostávajú voľne prístupné, takže kľúč netreba vyberať z puzdra.

Uzáver palivovej nádrže M Performance Carbon je k dispozícii aj pre verzie so spaľovacím motorom a s plug-in hybridným pohonom nového modelu BMW radu 5 Sedan. Na vnútornej strane má obojstrannú lepiacu pásku a zákazník si ju môže pripevniť na aktuálny uzáver palivovej nádrže.

Disky kolies z ľahkej zliatiny a športový brzdový systém pre upravený výkon

Disky kolies M Performance z ľahkej zliatiny dostupné pre nový model BMW radu 5 Sedan a elektrický model BMW i5 sa ideálne hodia k športovému štýlu jazdy a dotvárajú veľmi výrazný vzhľad. Ponuka pre nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 zahŕňa 19- a 21-palcové disky kolies. Letné súpravy diskov kolies s pneumatikami s 21-palcovými diskami kolies z ľahkej zliatiny M Performance Cross-spoke sú k dispozícii pre všetky typy pohonu v čiernej lesklej povrchovej úprave M Bicolor Jet Black, alebo matnej sivej farbe M Frozen Midnight Grey.

Pre všetky modelové verzie sú 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny M Performance v dizajne Y-Spoke v matnej čiernej farbe dostupné aj ako letné kolesá so súpravou pneumatík. S výnimkou modelu BMW i5 M60 xDrive sú k dispozícii pre všetky verzie pohonu nového modelu BMW radu 5 Sedan aj ako schválené zimné disky kolies so súpravou pneumatík vhodné aj pre snehové reťaze (kombinovaná spotreba energie: 20,6 – 18,2 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km. Údaje podľa WLTP). Súpravy diskov kolies sú štýlovo uložené v taškách na pneumatiky M Performance. Štvordielna súprava je vhodná pre kolesá s veľkosťou od 17 do 22 palcov a nesie nápis M Performance.

Až 20-palcový brzdový systém M Performance poskytuje dostatočnú brzdnú silu potrebnú pre športový štýl jazdy. Jeho červeno lakované brzdové strmene so štvorfarebným logom M vyzerajú v spojení s otvoreným dizajnom ráfika 21-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny obzvlášť výrazne. Športový brzdový systém využíva šesťpiestikové hliníkové brzdy s pevným strmeňom vpredu a jednopiestikové pevné strmene vzadu. Veľkoformátové, vnútorne odvetrané a perforované odľahčené brzdové kotúče M Performance poskytujú lepšiu tepelnú odolnosť a tým poskytujú ešte vyššiu brzdnú silu v extrémnych podmienkach, napríklad na pretekárskej dráhe.

EMISIE A SPOTREBA CO2

BMW i5 M60 xDrive: 20,6 – 18,2 kWh/100 km; Kombinované emisie CO2: 0 g/km. Údaje podľa WLTP.

Značky: