Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • V slovenskej premiére bola odhalená štúdia športového vodíkového automobilu MH2
  • Návštevníci mali najväčší záujem o exponáty zo slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ
  • Stoličky na námestí M. R. Štefánika boli počas premiéry filmu Filipa Kuliševa zaplnené do posledného miesta

ITAPA EXPO na nábreží Dunaja pri obchodnom centra Eurovea bola plná zaujímavých exponátov a prednášok. Na návštevníkov čakali exponáty a inovácie z úspešnej slovenskej expozície DUBAJ EXPO 2020 a množstvo zaujímavých diskusií na aktuálne témy energetickej efektívnosti, šetrenia energiou, alternatívnych zdrojov pohonu vozidiel, mobility a robotiky.

Veľkej pozornosti sa počas konania ITAPA EXPO tešila štúdia vodíkového auta MH2, vírnik NISUS, autobus na vodíkový pohon, inovatívne bicykle, ultraľahké lietadlo Viper a robotické exponáty. Záujem bol aj o Robotickú ZOO so slovenskými stredoškolskými reprezentantmi na tohtoročných robotických majstrovstvách sveta, ako aj s robotmi z Národného centra robotiky.

Vďaka možnosti zoznámiť sa s originálnymi slovenskými nápadmi a inováciami pomáhame budovať povedomie o tom, že aj malá krajina ako Slovensko môže zaujať vo svetovom meradle, čo sa ukázalo aj v prípade úspechu slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ 2020. A je to v podstate naša šanca ako uspieť v medzinárodnej ekonomike, lebo len vďaka nápadom a inováciám napredujú aj iné menšie krajiny ako Fínsko, Holandsko, či Estónsko,“  povedala Dana Kršáková, organizátorka ITAPA EXPO.

Nemenej zaujímavý program priniesli na ITAPA slovenské vysoké školy a inštitúcie verejnej správy, ktoré prezentujú prácu študentov a výsledky inovačných programov a snažia sa napríklad pre prácu v štátnom IT zaujať mladých ľudí.

Piatková premiéra filmu slovenského fotografa a cestovateľa Filipa KulIševa  – Amazing Planet – prilákala stovky ľudí a námestie pri Eurovea bolo zaplnené do posledného miesta. A repríza bola aj v sobotu večer.

Podujatiu ITAPA EXPO udelili záštitu Ministerstvo hospodárstva SR, predseda Bratislavského samosprávneho kraja a primátor hlavného mesta SR Bratislavy.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.