Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Telekomunikačný operátor Slovanet v priebehu marca 2019 preberá sieť a zákazníkov Káblovej televízie Komjatice, sieť následne plánuje výrazne zmodernizovať.

Obec Komjatice v Nitrianskom kraji je ďalšou, v ktorej spoločnosť Slovanet formou akvizície preberá prevádzku miestnej káblovej siete, poskytovanie služieb, starostlivosť o doterajších takmer 800 zákazníkov siete a finančnú agendu. Akvizícia sa uskutočnila na základe zmluvy o postúpení práv a povinností prevádzkovateľa TKR medzi Slovanet, a. s., a spoločnosťou Káblová televízia Komjatice s.r.o.

V priebehu posledných rokov Slovanet podobne prevzal siete a zákazníkov v mnohých mestách a obciach najmä v Púchovskej kotline, v okolí Brezna, v Dudinciach, v Stropkove a ďalších, a to najmä od spoločnosti VARES. Spolu so sieťou v Komjaticiach Slovanet tak dnes obsluhuje už 26 sietí káblovej televízie v rámci celého Slovenska.

Podobne ako v iných doterajších lokalitách, Slovanet v nasledujúcich mesiacoch aj v Komjaticiach plánuje uskutočniť modernizáciu a úplnú digitalizáciu televízie a novú technológiu pre výrazne rýchlejší káblový internet. V ďalšej budúcnosti operátor v obci plánuje aj rozšírenie televízie o ďalšie desiatky doplnkových a prémiových TV kanálov a možnosť využívania archívu vysielania. Slovanet okrem toho už v súčasnosti pripravuje prevzatie sietí a zákazníkov káblových televízií aj v ďalších lokalitách.

Značky: