Kalifornia odporúča: Nenoste telefón vo vrecku nohavíc

1

A obmedzte jeho používanie.

Zatiaľ neexistuje jednoznačný dôkaz, ktorý by tvrdil, že žiarenie z telefónov je škodlivé. Aj napriek tomu sa Kalifornia rozhodla zverejniť odporúčanie pre svojich obyvateľov, v ktorom radí, aby obmedzili používanie telefónov.

Zástupcovia amerického štátu tvrdia, že používatelia by mali používať telefón iba vtedy, keď je to naozaj nevyhnutné a zvlášť by mali obmedziť používanie v miestach, kde je slabé pokrytie. Alebo počas streamovania videa, resp. vykonávania iných činností, ktoré sú náročné na využitie mobilných dát. Doktorka Karen Smith tiež radí, aby ľudia nosili telefóny čo najďalej od tela a nenosili ich vo vreckách nohavíc.

Za zmienku stojí, že aktuálne odporúčanie vychádza z poznatkov z roku 2009. Profesor Joel Moskowitz vtedy vyhlásil, že žiarenie z telefónov predstavuje zvýšené riziko vzniku rakoviny. Podobné odporúčanie zverejnil aj štát Connecticut. Ako už však bolo spomenuté, stále chýba jednoznačný dôkaz, ktorý by potvrdil alebo vyvrátil negatívny vplyv žiarenia telefónov.

Zdroj: Engadget

VIDEO: Ako je to s potenciálnou škodlivosťou Wi-Fi sietí?

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Pingback: CES 2018: Tieto trenky vás ochránia pred žiarením z mobilných telefónov | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>