Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Mimoriadne výrazný dizajn modelu BMW X2 vyžaruje zmysel pre atletiku, ktorá presne odráža športové jazdné vlastnosti vozidla.

To zároveň zaisťuje, že model BMW X2 má vizuálne príťažlivú postavu a v segmente prémiových kompaktných vozidiel vyčnieva z davu. Vozidlo z kategŕie Sports Activity Coupé (SAC) spája individuálne atribúty životného štýlu s modernou funkčnosťou a radosťou z jazdy, pričom ide o prvky, ktorým sa preslávili automobily značky BMW. Jeho výrazne expresívna predná časť, plynulé línie bokov a logo BMW na C-stĺpikoch, pripomínajúce klasické kupé modely značky BMW z minulých rokov, prinášajú do rodiny vozidiel s označením BMW X vizuálnu jedinečnosť. A od marca 2022 predstaví nová verzia BMW X2 Edition GoldPlay zvýšený zmysel pre extrovertnú príťažlivosť v mestských oblastiach, aj mimo nich. Nová špeciálna edícia podčiarkuje jedinečný charakter modelového radu BMW X2 a spája prvky výbavy, ako sú rozšírená ponuka prvkov M High-gloss Shadow Line, projekcia loga X2 zo spätného zrkadla na strane vodiča, alebo voliteľne dostupné adaptívne LED svetlomety vrátane funkcie matrixových diaľkových svetlometov so štyrmi segmentmi, natáčacích svetiel a adaptívneho rozdelenia svetelného kužeľa s exkluzívnymi detailmi exteriéru a špeciálnou výbavou interiéru, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu k už aj tak bohato pútavému zážitku plného radosti z jazdy.

Nová verzia BMW X2 Edition GoldPlay bude v ponuke so všetkými druhmi pohonov, ktoré sú dostupné pre kompaktný model zo segmentu SAC. Medzi ne patrí aj plug-in hybrid BMW X2 xDrive25e (kombinovaná spotreba paliva: 1,8 – 1,7 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 15,2 – 14,9 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 42 – 38 g/km podľa cyklu WLTP) či superšportový model BMW X2 M35i (kombinovaná spotreba paliva: 8,1 – 7,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 185 – 170 g/km podľa cyklu WLTP).

Štýlová extravagancia s doplnkami v zlatej farbe Galvanic Gold.

Nová verzia BMW X2 Edition GoldPlay spája svoje exkluzívne exteriérové a interiérové doplnky s prvkami dizajnu a výbavy, ktoré nájdete vo variantoch X2 so špecifikáciou M Sport. Odpruženie M Sport so svetlou výškou zníženou o 10 milimetrov a riadenie M Sport zlepšujú dynamický potenciál kompaktného SAC. K tomu sa pridal veľký, trojdielny spodný otvor na prívod vzduchu v prednom nárazníku, panely predného a zadného nárazníka s lištami vo farbe Dark Shadow, obloženie blatníkov a spodné lemovanie dverí vo farbe karosérie, obloženie M High-gloss Shadow Line a balík prvkov M Aerodynamics dodáva vozidlu svalnatý vzhľad. Lemovanie bočných okien, lišty okolo okien, lemovanie B-stĺpika a ozdobné lemy na C-stĺpiku, kryty vonkajších spätných zrkadiel a rámy zrkadiel (vrátane trojuholníka zrkadiel) sú na vozidlách zo špeciálnej edície vyhotovené vo vysokolesklej čiernej farbe High-gloss Black, rovnako ako koncovky výfuku a orámovanie loga BMW na veku batožinového priestoru.

Prednú časť vozidla zdobia ľadvinky mriežky chladiča s výplňou M Mesh vo vysokolesklej čiernej farbe, ktorej sieťová štruktúra sa inšpirovala pretekárskymi vozidlami. Štýlovú extravaganciu, ktorá charakterizuje túto špeciálnu edíciu modelu X2, zvýrazňuje použitie exkluzívneho zlatého farebného odtieňa Galvanic Gold na obvode ľadvinky mriežky chladiča a na krytoch vonkajších spätných zrkadiel. Pútavé prvky vo farbe Galvanic Gold zdobia aj 19-palcové M aerodynamické disky kolies tejto špeciálnej edície. Ako voliteľná výbava sú k dispozícii 20-palcové M aerodynamické kolesá, ktoré sa dodávajú s vložkami zlatej farby Galvanic Gold.

Nové farby exteriéru, nápadné použitie fólie.

Pre exteriér edície GoldPlay Farba je vyhradená výlučne zelená metalíza San Remo. Je to prvýkrát, čo je tento farebný odtieň dostupný pre modelový rad BMW X2. Zákazníci si môžu svoje vozidlá vybrať aj v nemetalickej bielej farbe Alpine White, modrej metalíze M Misano Blue, čiernej metalíze Sapphire Black, sivej metalíze Skyscraper Grey a v odtieňoch z ponuky BMW Individual ako sú sivá metalíza Storm Bay, čierna metalíza Frozen Black a sivá metalíza Frozen Pure Grey. Ďalším exkluzívnym doplnkom je použitie zlatej fólie Galvanic Gold na dverách a na predných a zadných bočných paneloch.

Z vozidiel objednaných s ktorýmkoľvek z dvoch matných lakov Frozen sa odstraňujú farebné doplnky na ľadvinkách BMW a na krytoch vonkajších spätných zrkadiel, ako aj doplnky zlatej farby Galvanic Gold. Okraj mriežky chladiča je namiesto toho vyhotovený v čiernej farbe a kryty zrkadiel sú lakované vo farbe karosérie. Toto dizajnové vyhotovenie je k dispozícii aj s ostatnými vonkajšími farebnými odtieňmi.

Interiér: športové prostredie s inovatívnymi detailmi.

Špecifické prvky výbavy M v kombinácii s inovatívnymi detailmi vytvárajú v interiéroch modelov BMW X2 Edition GoldPlay športovú a exkluzívnu atmosféru. M kožený volant s multifunkčnými tlačidlami, čalúnenie stropu v antracitovej farbe, M pedále z nehrdzavejúcej ocele, M opierka nohy vodiča a kľúč od vozidla s výrazným M znakom podčiarkujú športové zameranie špeciálnej edície. Rozumne rozmiestnené farebné doplnky vytvárajú štylistické spojenie s dizajnom exteriéru. Patria sem prahové lišty, ktoré majú povrchovú štruktúru odvodenú od sieťovaného dizajnu BMW ľadviniek mriežky chaldiča a nesú nápis Edition v zlatej farbe Galvanic Gold. Okolo prístrojovej dosky sa v kabíne na strane predného spolujazdca nachádzajú matné ozdobné lišty Dark Graphite – podobne ako dizajn na mieru pre edíciu GoldPlay – zobrazujúci grafiku, ktorá odkazuje na exteriér. Prvýkrát sa v tomto prípade použila technika laserového gravírovania, keď sa na povrch pásika najprv nanesie grafika v zlatej metalickej farbe Golden Mica a následne sa zapečatí bezfarebným lakom.

Ďalším lákadlom zvláštneho vybavenia interiéru špeciálnej edície sú M športové sedadlá s obzvlášť výraznými bočnými opierkami a integrovanými opierkami hlavy pre vodiča aj spolujazdca. Sú čalúnené exkluzívnym koženým poťahom Dakota. Čierne kožené povrchy sedadla vodiča a sedadla predného spolujazdca sú na strednej časti operadiel perforované. Výrazný šmrnc dotvára kontrastné prešívanie a lemovanie v zlatožltom odtieni Giallo Oro. Navyše, M športové sedadlá majú aj vysokolesklý čierny okraj na výreze pod opierkami hlavy a štítok s logom BMW M GmbH na lemovaní operadla.

Špeciálna edícia dostala aj kontrastné prešívanie prístrojovej dosky, stredovej konzoly a vonkajších a stredových lakťových opierok predných sedadiel v zlatej farbe. Orámovanie koberčekov antracitovej farby je tiež vo farbe Giallo Oro. Výnimkou je model BMW X2 xDrive25e, ktorý má v štandardnej aj špeciálnej verzii koberčeky antracitovej farby so sivým lemovaním.

Široké možnosti pohonu, rozsiahla štandardná výbava.

Okrem plug-in hybridného modelu a ultrašportovej verzie BMW X2 M35i, ktorá využíva štvorvalcový motor s výkonom 225 kW (306 k) s technológiu TwinPower Turbo, osemstupňovú prevodovku Steptronic Sport, mechanický M Sport diferenciál prednej nápravy a inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive poskytujúci výnimočný výkon, si zákazníci môžu vybrať novú špeciálnu edíciu aj s jednou z ďalších ôsmich možností pohonu. Ponuka siaha od BMW X2 sDrive18i (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 – 6,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: predbežné hodnoty 161 – 138 g/km podľa cyklu WLTP) s výkonom 100 kW (136 k) až po 170 kW (231 k) v modeli BMW X2 xDrive25d (kombinovaná spotreba paliva: 6,3 – 5,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: predbežné hodnoty 165 – 148 g/km podľa cyklu WLTP) a zahŕňa dva benzínové a tri naftové motory. V závislosti od verzie pohonu dodávajú svoj výkon 6-stupňovej manuálnej prevodovke, 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovke Steptronic alebo 8-stupňovej automatickej prevodovke Steptronic. S výnimkou základnej verzie sa pre všetky modely na požiadanie dodáva aj systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive, ktorý tvorí súčasť štandardnej výbavy modelu BMW X2 xDrive25d.

Špecifický dizajn a prvky výbavy BMW X2 Edition GoldPlay umocňujú prémiový charakter kompaktného SAC a vytvárajú vizuálne ohromujúci efekt. Jeho rozsiahla štandardná výbava zahŕňa položky, ako sú LED svetlomety s integrovaným svetlom pre nepriaznivé počasie, automatické ovládanie veka batožinového priestoru, dvojzónová automatická klimatizácia a balík osvetlenia (vrátane vonkajšieho osvetlenia kľučky dverí, osvetlenia zeme, osvetlenia vonkajších spätných zrkadiel a osvetlenia dverí, plus projekcia loga X2 z vonkajšieho spätného zrkadla na strane vodiča). Komfort, bezpečnosť a radosť z jazdy potom zvyšujú aj prvky ako systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia, parkovací asistent Park Distance Control so snímačmi v zadnej časti vozidla, Výstraha pred kolíziou s funkciou brzdenia v meste, Zobrazenie obmedzenej rýchlosti s indikátorom zákazu predbiehania, ovládací systém iDrive na požiadanie dodávaný s voľne stojacim 10,25-palcovým dotykovým displejom a na požiadanie dodávaný plnofarebný BMW Head-Up displej.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.