Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Tréningové centrum klubu Real Madrid vo Valdebebas (Madrid) je elektrifikované, aby privítalo 100 % elektrickú mobilitu automobilky BMW.

Spolu 80 trojfázových nabíjačiek pokryje potreby nabíjania pre vozidlá hráčov a trénerov pri ich príchode na tréningy, alebo zápasy. Táto nabíjacia infraštruktúra, vďaka ktorej sa tréningové centrum stáva štandardom v oblasti elektrifikácie, má celkový výkon takmer 900 kW, ktorý je potrebný na zaručenie bezemisnej mobility vozového parku pri výkone až 11 kW. Vďaka tomu si hráčky, hráči aj tréneri môžu počas pobytu v tréningovom centre nabiť vozidlá a do svojich domovov sa následne vrátia s plne nabitou batériou.

Na každom parkovacom mieste je okrem nabíjačiek nainštalovaný aj totem s menom a obrázkom hráčky, hráča, alebo trénera. Okrem tejto infraštruktúry bolo v domovoch športovcov nainštalovaných takmer 50 nabíjačiek, ktoré mnohým z nich umožnia rozšíriť si možnosti nabíjania elektrických vozidiel.

Hráči a tréneri troch tímov už jazdia v modeloch BMW iX alebo BMW i4, dvoch vysokovýkonných, trvalo udržateľných a inovatívnych automobiloch zo 100 % elektrickej ponuky značky BMW.

Spoločnosti BMW aj Real Madrid touto aktivitou pokračujú v upevňovaní svojho záväzku k trvalej udržateľnosti a elektrifikácii, ktoré sú hlavnými bodmi spolupráce oboch subjektov.

Značky: