Lenovo dnes na MWC 2018 predstavilo svoju víziu technologických inovácií pre rok 2018, s hlavným zameraním na rozšírenú inteligenciu.

Vďaka svojim koreňom v PC segmente, Lenovo vytvorilo jeden z najkompletnejších produktových radov zariadení s umelou inteligenciou, čo mu prináša jedinečnú výhodu pri poskytovaní troch kľúčových prvkov inteligencie: dát, výpočtovej sily a algoritmov.

Prostredníctvom AR, VR a technológií ovládaných hlasom, ktoré boli prezentované na veľtrhu, vám Lenovo prináša nové možnosti pre život, prácu a zábavu. Od notebookov Yoga™ 2-v-1 vybavených novou a intuitívnou technológiou rozpoznávania hlasu, cez transformačné Moto Mods, až po pokročilé riešenia pre dátové centrá. Lenovo tak od zariadení až po dátové centrá prepája s umelou inteligenciou všetky dôležité ľudské činnosti.

 Odlišná skúsenosť so smartfónmi

 Na MWC bude Motorola prezentovať, ako naďalej posúva hranice možného vďaka prémiovým funkciám v smartfónoch za skvelú cenu a ako je inovácia súčasťou jej DNA prostredníctvom transformačných Moto Mods, ktoré vám okrem iného pomôžu s monitorovaním vášho zdravotného stavu. Spoločnosť na výstave odprezentuje Motorola Health Mod, s ktorým si jednoducho dokážete zmerať päť základných životných funkcií spolu s presným systolickým a diastolickým krvným tlakom, to všetko cez smartfón moto z.

Motorola tiež predstaví kľúčové zistenia zo svojej najnovšej globálnej štúdie Phone-Life Balance, ktorá bola vytvorená v spolupráci s doktorkou Nancy Etcoff – renomovanou expertkou na správanie mozgu, mysle a vedu šťastia na Harvardskej univerzite. Štúdia identifikuje problematické správanie, ktoré ovplyvňuje naše vzťahy s ostatnými a so sebou samým a poukazuje na to, že ľudia uprednostňujú svoje telefóny pred tými, o ktorých by sa mali zaujímať najviac. Najzávažnejšie zistenia súviseli s mladšími generáciami, ktoré vyrastali v digitálnom svete.

Spoločnosť Motorola verí, že technológie by mali náš život obohacovať a nie odvádzať od neho pozornosť, takže ponúka inteligentné riešenia, ktoré ľudom pomôžu zlepšiť rovnováhu medzi používaním telefónu a životom. Ide najmä o spoluprácu s aplikáciou SPACE, ktorá nabáda užívateľov k striedmejšiemu používaniu telefónov a Moto Experiences, ktoré podporujú intuitívnejšie interakcie s mobilom.

 Odlišný prístup k hlasu

Divízia PC a smart zariadení (PCSD) spoločnosti Lenovo vyvíja nové produkty, ktoré prostredníctvom rozšírenej inteligencie dokážu meniť komerčné a spotrebiteľské zážitky.

Lenovo tak na MWC predstaví novú Yogu 730 (13-palcové a 15-palcové modely) a novú 14-palcovú Yogu 530 –  najnovšie prírastky do rodiny konvertibilných notebookov 2-v-1, vyvinutých pre generáciu v pohybe. Nové konvertibilné zariadenia založené na Windows 10 ponúkajú moderný dizajn, vysoký výkon a prenosnosť tabletu. Od vytvorenia prvej konvertibilnej platformy sa zo zariadení Lenovo Yoga stala ikonická značka v segmente prémiových notebookov. Nová Yoga 730 využíva silu umelej inteligencie (AI), aby vám poskytla inteligentnú hands-free asistenciu. So vstavanými asistentkami Alexa a Cortana ponúka širšie možnosti ovládania a rozpoznávania hlasových povelov z celej miestnosti.1

Dostupné je už aj nové trio odolných zariadení Lenovo Chromebook 2-v-1 z rady 500e, 300e a 100e, ktoré sú určené pre vzdelávanie. Okrem odolného dizajnu, ktorý zariadenia ochráni aj pred rozliatymi tekutinami, ponúka Chromebook 300e technológiu Lenovo Enhanced Touch, vďaka ktorej môžete používať bežné predmety na interakciu s obrazovkou. Chromebook 500e prichádza s EMR™ Perom a s Google® inovatívnymi algoritmami na písanie a skicovanie takmer s nulovým oneskorením.

Pre inteligentnejšie bývanie bol na CES 2018 predstavený Lenovo Smart Display, s ktorým je využívanie domácich technológií pohodlnejšie, intuitívnejšie a zdieľané. Spája v sebe hlasovú funkciu programu Google Assistant ™ spolu so živým, dotykovým displejom s full HD.²

Funguje ako centrála pre zadávanie príkazov v rámci celej inteligentnej domácnosti. Od svietenia po vykurovanie a mnoho iného. Ovládať ju môžete hlasom alebo rýchlym pohľadom na displej.

Odlišný spôsob ako prežiť realitu

Po premiére na CES 2018, bude Lenovo taktiež prezentovať, ako sa vďaka rozšírenej inteligencii menia AR/VR zariadenia, vďaka čomu vás ešte viac pohltia. Samostatný VR headset Lenovo Mirage™ Solo, Lenovo Mirage Camera a VR180 kamera, vám umožnia vytvárať a prežívať vlastný VR obsah pomocou Daydream™, mobilnej VR platformy od Google. Star Wars™: Jedi Challenges spolu s Lenovo Mirage AR headsetom a svetelným mečom zasa prekonávajú hranice možného vďaka zážitku z Jedi tréningu odohrávajúceho sa v rozšírenej realite (AR).

Odlišný spôsob zlepšenia sveta

Skupina Lenovo Data Center pokračuje v posilňovaní inteligenčnej revolúcie tým, že sa rozšíri o dva nové segmenty v oblasti telekomunikácií a internetu vecí.

Inovácie v mobilných a inteligentných zariadeniach naberajú rýchle tempo a telekomunikačný priemysel prechádza masívnymi zmenami v sieťach 5G. Lenovo sa nachádza v jedinečnej pozícii, ktorá mu umožňuje narušiť tradičnú telekomunikačnú základňu a poskytovateľom komunikačných služieb tak umožniť bezproblémový prechod do softvérovo definovaného sveta.

Spoločnosť Lenovo spúšťa výkonnostne optimalizovanú ponuku založenú na serveroch a prepínačoch Lenovo ThinkSystem SR650 / SR630, Red Hat OpenStack a Mellanox ConnectX-4 NICs pre zrýchlené spracovanie paketov. Okrem toho sa spoločnosť Lenovo pripája k programu ‘Intel Select Solution pre NFV‘ a ponúka špeciálne optimalizované riešenie pre pracovné záťaže založené na šifrovaní a kompresii NFV. Riešenie sa skladá z technológií Intel QuickAssist Technology (QAT) a Intel XXV710 NIC povolených na serveroch Lenovo SR650 / SR630.

Aby zdôraznilo svoju pozíciu lídra v spoľahlivosti x86 serverov³, Lenovo takisto predvedie vôbec prvú základňovú stanicu 5G siete, so softvérom a virtualizovanou implementáciou centralizovaných a distribuovaných jednotiek (CU / DU) – čo umožnila zákazníkmi vedená spolupráca so spoločnosťou China Mobile.

Ukážky riešení Lenovo ‘ od zariadenia po dátové centrum‘, bude možné vidieť na Mobile World Congress v Barcelone od 26. februára do 1. marca v Lenovo Showcase v hale 3 a v priestore 3N30. V stánku Intel navyše Lenovo predstaví riešenie „samooptimalizujúcej siete 5G“ založené na serveroch Lenovo ThinkSystem SR650.

zdroj: Lenovo

Značky: