Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

David Hill, viceprezident a hlavný dizajnér Lenovo divízie PC & Smart Device, oznámil významný úspech spoločnosti Lenovo v oblasti dizajnu.

Spolu až 6 jej produktov získalo ocenenie iF Product Design Awards. Ešte dôležitejšie ako počet ocenení je fakt, že boli ocenené výrazne odlišné zariadenia. Medzi víťazné produkty patrí konvertibilný notebook ThinkPad X1 Yoga – zlatý štandard pre biznis profesionálov; silný no prenosný konvertibilný notebook Yoga 720, kompaktné centrum pre domácu zábavu IdeaCentre 610S, výkonné herné počítače s podporou virtuálnej reality IdeaCentre Y710 Cube a IdeaCentre AIO Y910, ako aj nové bezpečné lokálne úložisko Lenovo Smart Storage.

Ocenenia iF Product Design Awards už viac ako 60 rokov oceňujú tie najlepšie úspechy a výnimočnosť v oblasti medzinárodného dizajnu. Uznávaná komisia odborníkov v oblasti dizajnu, priemyslu a architektúry tento rok posudzovala viac ako 5 575 prihlásených produktov z 59 krajín, od počítačov po autá, nábytok, architektúru, šperky a ďalšie. Pečať dokonalého dizajnu, ktorú ocenenie prináša, je žiadaná tak dizajnérmi, ako aj samotnými firmami – a my cítime pokoru a zároveň sme poctení, že svetová dizajnérska komunita ocenila až šesť z našich výrazných dizajnových počinov.

Tento úspech je zásluhou našich talentovaných dizajnérov, ktorí stavajú zákazníkov do centra svojich inovácií a v rámci každého návrhu prepájajú formu, funkciu aj emócie. Pre nás dizajn znamená nielen to, že meníme abstraktné myšlienky a nápady na realitu. Každý návrh z dielne Lenovo začína prístupom, v jadre ktorého stojí človek, aby sme sa vedeli zamerať na potreby skutočných používateľov, vďaka čomu sa môžeme usilovať o dosiahnutie ideálnej rovnováhy medzi formou a funkciou.

Tieto ocenenia sú skutočným dôkazom kreativity a talentu naprieč celou našou spoločnosťou, a tiež odvahy našich dizajnérov, ktorí sú ochotní zariskovať pri vytváraní nových a odlišných dizajnov s cieľom neustále vylepšovať a posúvať sa dopredu.

Značky: