Spoločnosť LG Electronics (LG) uviedla na slovenský trh rad televízorov s technológiou 4K Ultra HD. Hlavnými výhodami tohtoročných modelov sú nadčasový dizajn, verná reprodukcia farieb a technológia ColorPrime .

LG rozširuje ponuku noviniek aj o rozhranie webOS 2.0. Tento systém okrem nových vylepšení disponuje nižšou reakčnou dobou ako predchádzajúce verzieV priebehu apríla bude možné na Slovensku zakúpiť 5 nových radov UHD televízorov vo veľkosti od 40″ do 105″. V priebehu roka sa bude portfólio UHD televízorov ďalej rozširovať.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Farby ako živé

Dôraz je u týchto televízorov kladený hlavne na kvalitnú reprodukciu farieb z radov ColorPrime, ktoré vďaka technológii Wide Color LED a Quantum Dot prinášajú realistický obraz. Technológia Wide Color LED využíva LED panel s novým fosforovým základom. Obraz je tak živý a má skutočnú farebnú hĺbku. Quantum Dot pomáha zvýšiť farebnú škálu až o 30% a prehlbuje zážitok z pozerania. LG IPS panely nových 4K ULTRA HD televízorov s rozlíšením 3840 x 2160 bodov majú vysokú kvalitu a zároveň jemnosť obrazu a ponúkajú skutočne široké pozorovacie uhly. Navyše technológia lokálneho podsvietenia True Black Control vylepšuje nastavenie kontrastu a hĺbky farieb tak, aby bola čierna naozaj sýto čiernou. Nová funkcia Natural Color vylepšuje reprodukciu farieb a Contrast Optimizer maximalizuje farebný kontrast a jas.

Kvalitný dekodér a 4K rozlíšenie

Prepracovaný 4K Upscaler algoritmus dokáže vylepšiť obraz v ľubovoľnom rozlíšení až na úroveň Ultra HD kvality s prihliadnutím k zdroju signálu. Zabudovaný dekóder HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p aj 60p obsah z externých zariadení. Dizajn vytvorený pre náročných používateľov inteligentných televízorov ponúkne ľahko ovládateľné používateľské prostredie, v ktorom sa každý ľahko zorientuje. V spolupráci s dodávateľmi ako YouTube (LG UHD podporuje nový kodek VP9) alebo lokálnej VOD služby Filmbox, bude v televízoroch LG dostupný aj obsah v 4K rozlíšení. Používatelia si môžu v My Channels vybrať svoje obľúbené televízne kanály, ktoré sa zobrazia priamo v Launcher Baru či prostredníctvom Smart TV pohodlne surfovať na internete.

WebOS 2.0

Používatelia sa môžu taktiež tešiť na novú platformu pre inteligentné televízory webOS 2.0. Nová verzia operačného systému prináša okrem vylepšenia predchádzajúcich prvkov rozhrania zníženie bootovacieho času o viac ako 60 %, prepínanie medzi Smart TV Home Screen a YouTube dokonca až o 70%.

Super hudobný zážitok

LG high end rad UHD televízorov je vybavený multikanálovým ozvučením Ultra Surround System vytvoreným v spolupráci so spoločnosťou Harman/Kardon. Bohatý a silný zvuk zaistí kvalitný zážitok. Starostlivo navrhnuté zabudované reproduktory sú kompaktné a efektívne. Tohtoročné modely UHD televízorov budú na slovenskom trhu dostupné od apríla 2015 a prvým miestom, kde bude možné si tieto novinky prehliadnuť je Showroom LG v nákupnej Galérii OC Bory v Bratislave.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.