Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Tepelné čerpadlá dnes patria k veľmi vyhľadávaným a efektívnym zdrojom vykurovania rodinných a bytových domov či komerčných priestorov.

Komfort bývania povyšujú na inú úroveň a zároveň významne šetria náklady, pričom je s nimi možné kúriť, ohrievať vodu aj chladiť. O tom, pre aké budovy je ktoré tepelné čerpadlo vhodným riešením – a kedy sa vstupná investícia majiteľom vráti, sa môžu záujemcovia dozvedieť v novootvorenom bratislavskom showroome spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia v mestskej časti Jarovce.

Tepelné čerpadlá sa medzi ľuďmi tešia veľkej obľube nielen kvôli cenám energií, ale aj pre kontinuálne sa zvyšujúce environmentálne povedomie. Využívajú takmer neobmedzený zdroj energie z okolitého prostredia, čím znižujú emisie oxidu uhličitého a na dôvažok prinášajú energetickú nezávislosť od fosílnych palív. Energiu nahromadenú vo vzduchu, v zemi a vo vode transformujú na vykurovacie teplo a v letnom období dokážu okrem chladenia zabezpečiť v kombinácii so zásobníkom teplej pitnej vody aj jej ohrev.

O výhodách tepelných čerpadiel sa môžu ľudia presvedčiť v novootvorenom bratislavskom showroome spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia. Ten sa nachádza v komplexe Dve sýpky v Jarovciach, pričom so skúsenými expertmi majú príležitosť prekonzultovať svoj projekt, získať veľa užitočných informácií a pozrieť si konkrétne zariadenia či inovatívne riešenia v ich reálnej prevádzke – vždy v pondelok, v stredu a v piatok od 9. do 15. hodiny, a v prípade záujmu o konzultáciu v inom čase prichádza do úvahy individuálne stretnutie.

„Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré čerpá potrebnú vykurovaciu energiu pre nehnuteľnosť z okolitého prostredia, a teda zo vzduchu, zo zeme alebo z vody. Na 100 % vykurovacej energie dodávanej do budovy pritom spotrebuje iba približne 20 percent elektriny potrebnej na pohon kompresora tepelného čerpadla. Zvyšných 80 % na vykurovanie a ohrev pitnej vody pochádza z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú k dispozícii prakticky zadarmo. Tepelné čerpadlo je preto nielen ekologické, ale aj veľmi úsporné zariadenie. V lete dokáže okrem toho prepravovať energiu opačným smerom, a tým pádom chladiť vašu domácnosť. Tepelnému čerpadlu je zároveň možné pomocou fotovoltického systému znížiť prevádzkové náklady na minimum,“ hovorí Alžbeta Jendrichovská, technický špecialista spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia.

Spoločnosť STIEBEL ELTRON Slovakia oslavuje tento rok 20. výročie svojho pôsobenia v Poprade, kde patrí k najväčším zamestnávateľom. Špecializuje sa na výrobu zásobníkových ohrievačov vody, tepelných čerpadiel na ohrev pitnej vody a tepelných čerpadiel na ohrev vody, vykurovanie a chladenie. Okrem toho vyrába komponenty a zostavy pre materský závod skupiny v Holzmindene či smaltované kotlíky pre fabriku v Eschwege. Primárnym trhom pre firmu a jej zariadenia s vysokou energetickou účinnosťou naďalej zostáva Nemecko, kde má na vývoj predaja tepelných čerpadiel vplyv aj politika presadzovania zelených technológií.

Značky: