Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pomáhať onkologickým pacientom, ich rodinám a blízkym. To je primárnym cieľom Občianskeho združenia Liga proti rakovine s viac ako 30 ročnou históriou. Okrem organizácie mnohých psychosociálnych projektov venuje veľkú časť pozornosti aj informovaniu širokej skupiny obyvateľov, aby chorobe úplne predchádzali alebo ju zachytili v počiatočnom štádiu.

A keďže Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) nie je len národný ekologický dopravca, ale záleží jej aj na sociálno-spoločenských problémoch, rozhodla sa podporiť osvetu tejto mimoriadne dôležitej celospoločenskej témy.

Práve preto bude od budúceho týždňa v termíne od 18. 9. do 21. 9. 2023 v spoločenskom vozni vo vlakoch Ex 602 (Košice 7:07 – Bratislava hl. st. 12:33) a Ex 609 TATRAN (Bratislava hl. st. 13:27 – Košice 18:53) cestujúcim k dispozícií preventívny stánok Občianskeho združenia Liga proti rakovine.

Cestujúci, ktorí navštívia spoločenský vozeň sa v preventívnom stánku interaktívnym spôsobom naučia správnu techniku samovyšetrenia prsníkov a semenníkov. „Fajčiarom odmeriame, koľko majú CO (oxidu uhoľnatého) vo výdychu. Poskytneme informačné letáky o tom, ako je možné predchádzať onkologickému ochoreniu,“ hovoria zástupcovia Ligy proti rakovine.

„Liga proti rakovine poukazuje na fakt, aká je osveta a prevencia pri onkologických ochoreniach zásadná. Preto sme veľmi radi, že tomuto Občianskemu združeniu môžeme poskytnúť priestory spoločenského vozňa radenom na našich expresoch. Informujeme tak o tejto dôležitej téme počas cesty vlakom na najfrekventovanejšej linke z Bratislavy do Košíc a späť. Hovoriť o onkologických ochoreniach v takto verejnom priestore je najlepšia cesta k prevencii,“ uvádza Roman Koreň, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

„Spájať projekty, ktorých zmysel je jasný, je niečo, čo nás teší. Preto sme radi, že máme príležitosť v rámci partnerstva so ZSSK využiť príležitosť ekologickej dopravy naprieč Slovenskom na podávanie užitočných informácií pre všetkých, ktorým záleží na zdraví a ktorí vedia, čo je živote najdôležitejšie,“ dopĺňa Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Slovenskej republiky.

Aktivity v spoločenskom vozni počas septembra:

  • 4. 9. 2023 – 17. 9. 2023 = 175. výročie & GALERIA LUKA BRASE
  • 18. 9. 2023 – 21. 9. 2023 = Liga proti rakovine
  • 22. 9. 2023 – 24. 9. 2023 = Európsky týždeň mobility, osobná prezentácia 22. 9. 2023
  • 25. 9. 2023 – 27. 9. 2023 = Biela pastelka

Viac informácií o Lige proti rakovine nájdete na webovej stránke à https://www.lpr.sk/.

Značky: