Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Po získaní ceny pre najlepšieho producenta v tohtoročnom hlasovaní  Auto Express 2020 získal Lexus aj ďalšie ocenenie.  Japonský výrobca áut sa  v britskom prieskume spokojnosti  Honest John Satisfaction Index umiestnil na prvom mieste  ako najlepšia značka.

Lexus sa umiestnil na prvom mieste v rebríčku  Best Car Brand, a preto získal podľa respondentov  Honest John Satisfaction Index titul najlepšej značky automobilov. Prieskumu spokojnosti sa zúčastnilo viac ako 10-tisíc majiteľov áut. Účastníci hodnotili spoľahlivosť vozidla, komfort jazdy, spotrebu paliva, kvalitu výroby a bezpečnosť vozidla. Lexus zvíťazil s vysokým náskokom – priemerná úroveň spokojnosti zákazníkov (index spokojnosti) je v prípade japonskej značky 89,5%. Lexus získal najvyššie hodnotenia v oblastiach týkajúcich sa kvality, spoľahlivosti a pohodlia vozidla. Organizátori britského prieskumu zdôrazňujú, že výrobca získal vysoké hodnotenia aj za užívateľskú nenáročnosť a výkon automobilov.

Ocenenie pre  Lexus NX

Bezporuchovosť áut značky Lexus potvrdilo aj ďalšie prvé miesto – v rebríčku spoľahlivosti,  kde japonská značka získala skóre 9,69 z 10. V hlasovaní Honest John Satisfaction Index hodnotili tiež jednotlivé modely. Tu  získal ocenenie Lexus NX. SUV  japonskej značky bolo vyhodnotené ako najpohodlnejšie auto a umiestnilo sa v celkovom hodnotení 10 najlepších modelov s indexom spokojnosti  91,8%.

Titul najlepšieho výrobcu získala značka aj v prieskume Express 2020 Driver Power Survey. Modely RX, IS a CT vyhrali vo svojich kategóriách.

Úspešná Toyota

V prieskume Honest John Satisfaction Index 2020 zaznamenala dobré výsledky aj sesterská Toyota.  Modely Prius a Yaris získali prvé a druhé miesto v rebríčku 10 najspoľahlivejších automobilov.   Toyota Prius sa umiestnila aj medzi najlepšími modelmi a  crossover C-HR zasa v rebríčku 10 najkomfortnejších automobilov.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.