Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská pobočka spoločnosti Microsoft má od 1. januára 2022 nového Business Leada. Jeho úlohou bude rozvíjať nové príležitosti na lokálnom trhu a posilňovať pozíciu spoločnosti v oblasti digitalizácie súkromného aj verejného sektora.

Ľuboš Krpelan prichádza do Microsoftu po viac než ročnom pôsobení v pozícii riaditeľa spoločnosti DataCentrum, ktorá plní funkciu informačného centra pre rezort Ministerstva financií Slovenskej republiky. Predtým zastával pozíciu generálneho riaditeľa komerčnej zložky pre Dell Technologies Slovensko (2018 – 2020), kde sa ako člen manažmentu Dell s.r.o. a člen seniorného tímu pre severovýchodnú Európu medzi iným špecializoval na tímový manažment, biznisové výsledky,  rozvíjanie a udržiavanie zákazníckych vzťahov a komunikáciu trhovej stratégie v kombinácii s jej efektívnou implementáciou.

Predtým pôsobil v Dell Technologies Slovensko na pozícii obchodného riaditeľa (2011 – 2018), pričom sa venoval integrácii spoločností Dell a EMC (2017 – 2018) prostredníctvom vytvorenia nového tímu a stratégie. Dovtedy zodpovedal za manažment slovenského obchodného tímu, rast spoločnosti v regióne a jednania so zákazníkmi a partnermi.

„Microsoft je nespochybniteľným lídrom na poli digitálnej transformácie, ktorá je v súčasnej ére inteligentného cloudu relevantnou ako pre súkromný, tak aj verejný sektor. Inovácie nám pomáhajú dosiahnuť viac a zlepšovať svet nielen pre seba, ale aj pre svoje okolie, napríklad prostredníctvom zodpovedného a cieľavedomého prístupu k udržateľnosti či efektívnejšími spôsobmi práce, zdieľania dát, automatizácie procesov. Pevne verím, že viac ako 20 rokov skúseností v sfére manažmentu prispeje k optimalizácii procesov, ktorej výsledkom bude spokojnosť na strane zákazníka, zdokonalenie strategického plánovania a posilnenie pozície Microsoft Slovensko ako jednotky v poskytovaní inteligentných, biznisových riešení,“ povedal Ľuboš Krpelan.

Značky: