Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Microsoft predstavila dve nové kľúčové aplikácie v ponuke inteligentných podnikových riešení: Microsoft Dynamics 365 a Microsoft AppSource. Aplikácia Microsoft Dynamics 365 bude k dispozícii už túto jeseň a zjednotí súčasné riešenia CRM a ERP do jednej cloudovej služby. Túto službu bude možné podporiť špecifickými aplikáciami pripravenými pre rôzne podnikové procesy, ako sú napríklad financie, predaj, prevádzka, marketing, projektové riadenie alebo zákaznícky servis. Jednotlivé aplikácie Dynamics 365 môžu byť používané samostatne, ale aj v rôznych kombináciách podľa potrieb zákazníka.

Každá z aplikácii ponúkne moderné prostredie s možnosťou využitia funkcionalít Power BI a balíčka Cortana Intelligence, ktoré sú natívne podporované. Služby budú rovnako využívať spoločný dátový model a rozšíriteľnú aplikačnú platformu, čo pomôže zákazníkom prispôsobovať sa aktuálnym požiadavkám a inovovať v reálnom čase.

Zároveň spoločnosť uviedla aj Microsoft AppSource, nový zdroj takzvaných line-of-business (LoB) aplikácii, add-inov a balíčky pre podnikových používateľov, ktoré sú ponúkané formou SaaS (softvér ako služba). Poskytovateľom obsahu nie je iba spoločnosť Microsoft, ale rovnako aj jej partneri. AppSource je momentálne dostupný v režime predbežného prístupu, pričom už dnes si môžu zákazníci vyskúšať viac než 200 položiek, medzi ktorými sú i tri exkluzívne aplikácie od  partnerov Microsoftu pre oblasť financií, verejnej správy a maloobchodu.

Viac informácii o Microsoft Dynamics 365 a Microsoft AppSource nájdete na oficiálnom blogu Microsoft.

Značky: