Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spike, psí priateľ značky MINI, sa predstavuje v novej digitálnej podobe. Je inšpirovaný vzhľadom anglického buldočka a je navrhnutý tak, aby prevádzal konceptom obsluhy budúcej rodiny modelov MINI. Osobný asistent MINI Intelligent Personal Assistant bude poskytovať rôzne formy pomoci. Spike sa prvýkrát významne predstaví na medzinárodnom autosalóne v Šanghaji (18. – 27. apríla 2023) v Číne.

Tam sa tento štvornohý priateľ stane umeleckou hračkou, ktorá bude vítať návštevníkov stánku MINI ako veľkoformátová socha. Umelecké hračky sú samostatné umelecké diela, ktoré v štýle mestskej pop kultúry kombinujú prvky hračiek a sôch. Spike sa objaví aj ako aktívny protagonista v interiéri nového MINI Concept Aceman. Nový režim Spike vytvorí dokonalú scénu pre digitálneho spoločníka, ktorý sa verejnosti prvýkrát predstaví na kruhovom centrálnom OLED displeji na palubnej doske. Komplexný vstup do digitálneho sveta nového modelového radu a rozmanitých funkcií Spika poskytne MINI v priebehu roka 2023.

Spike sprevádza úspešný príbeh tejto britskej prémiovej značky už od debutu moderného MINI v roku 2001. Buldog so svojou kompaktnou a mohutnou postavou, britským pôvodom a sympatickou povahou bol už vtedy považovaný za dokonalý zvierací ekvivalent MINI.

„MINI bude vždy synonymom pre emócie a nevšedné zážitky,“ povedal Oliver Heilmer, šéf dizajnér MINI. „Preto teraz prenášame Spika do budúcnosti v podobe digitálnej osobnosti. Pritom nie je iba dizajnovým experimentom, ale je skutočným spoločníkom s vlastnou osobnosťou, vytvárajúcou špeciálne užívateľské zážitky.“

Tím dizajnérov MINI vyvinul Spika pre komunitu MINI z počiatočnej skice do všestranného spoločníka, ktorý priťahuje pozornosť nielen na vozidlo; bol totiž už vystavený ako umelecká hračka v rámci svetovej premiéry konceptu MINI Concept Aceman. Kdekoľvek sa Spike objaví, prináša nečakané zážitky a vzrušujúce stretnutia.

MINI Cooper SE Cabrio

Vo svetovej premiére sa na šanghajskom autosalóne predstaví plne elektrický model MINI Cooper SE Cabrio (kombinovaná spotreba energie: 17,2 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km). S obmedzeným počtom 999 vozidiel umožní od apríla 2023 európskym fanúšikom značky MINI užiť si výnimočnú a exkluzívnu zábavu z jazdy pod holým nebom. S dojazdom 201 kilometrov (WLTP) ponúkne aj výlety pod holým nebom ďaleko za hranice mesta.

30. výročie modelu MINI Cabrio

Automobilka oslávi 30. výročie modelu MINI Cabrio špeciálnou verziou MINI Convertible Seaside Edition. Predstavuje individuálnu zábavu z jazdy s otvorenou strechou so širokou škálou exkluzívnej výbavy a dizajnových prvkov. Model Seaside Edition MINI Cabrio je k dispozícii vo verziách Cooper (kombinovaná spotreba paliva: 6,4 – 5,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 145 – 135 g/km podľa WLTP) a Cooper S (kombinovaná spotreba paliva: 6,9 – 6,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 157 – 148 g/km podľa WLTP). Na požiadanie si zákazníci môžu vybrať trblietavý modrý lak Caribbean Aqua alebo vo svetlý biely lak Nanuq White.

MINI Concept Aceman

S MINI Concept Aceman poskytuje MINI prvý pohľad na novú štúdiu s plne elektrickým pohonom a úplne novým dizajnom. Štúdia stelesňuje agilitu, ako aj sebavedomú prítomnosť a predstavuje nový dizajnový jazyk MINI Charismatic Simplicity (Charizmatická jednoduchosť). Zameriava sa na to podstatné a nanovo ponúka kreatívne využitie priestoru. V interiéri predstavuje MINI ako prvá automobilka na svete kruhový OLED displej, ktorý zaberá celú plochu centrálneho prístroja. Spolu s prepracovanými prepínačmi prináša súlad digitálneho a analógového ovládania, typický prvok automobilov značky MINI.

Na autosalóne Auto Shanghai 2023 predstaví značka MINI aj mimoriadne športové verzie modelov MINI Cooper, MINI Clubman a MINI Countryman. Dodávka sily zo 4-valcových turbomotorov s výkonom až 225 kW (306 k) spolu s aerodynamickými doplnkami vytvára exkluzívny pocit z pretekárskeho vozidla.

Značky: