Mio MiVue 792 WiFi Pro: Špičková kamera do auta

0

Áut jazdí veľa, šoféri sú častokrát bezohľadní a záznam z jazdy sa občas môže hodiť.

Autokamera Mio MiVue 792 WiFi Pro ponúkne výborný obraz vďaka snímaču od firmy Sony, ktorý má clonu F/1.8 a šírku záberu 140°. Video dokáže nahrávať v max. kvalite Full HD/60 fps. Rozlíšenie sa dá jednoducho zmeniť, nakoľko v najvyššom zaberajú záznamy veľa miesta.

Okrem výborného obrazu, a to aj za zhoršených svetelných podmienok či v noci, disponuje táto kamera 2,7-palcovým LCD displejom, Wi-Fi a GPS modulom. GPS neustále sleduje vašu polohu/rýchlosť a Wi-Fi slúži na rýchly prenos súborov do telefónu s aplikáciou MiVue.

Kamera má aj databázu statických radarov, na ktoré dokáže včas upozorňovať, a taktiež sleduje jazdné pruhy a vzdialenosť od áut či ľudí a pri nebezpečenstve vás akusticky i vizuálne upozorní. Tieto funkcie sú skôr bonusom a nedá sa na ne bezvýhradne spoliehať.

Spomeňme integrovaný gyroskop, ktorý dokáže v prípade nárazu detegovať, z ktorej strany automobilu náraz prišiel. Po skončení jazdy si môžete všetky záznamy pozrieť na počítači, cez program MiVue Manager. Takto zistíte presný záznam trasy v Google mapách a všetky údaje z kamery.

K tomuto zariadeniu je možné dokúpiť aj Full HD zadnú kameru (Mio MiVue A20), ktorá sleduje dianie za autom, pričom na displeji vidíte oba záznamy súčasne. Záznamy sa ukladajú na pamäťovú microSD kartu a v balení nájdete držiak na okno a 12V napájací adaptér do automobilu.

Cena: Mio MiVue 792 Wi-Fi – 179 eur / Mio MiVue A20 – 92 eur (ceny z Alza.sk)
Zapožičal: Mio

Tento článok vyšiel aj v tlačenom júlovo-augustovom vydaní TOUCHIT č. 7-8/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár