Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť LG Electronics oznámila, že všetky modely televízorov s kvalitou obrazu 4K a modelový rad UHD OLED TV pre rok 2017, dostali od prednej organizácie testovania kvality Eurofins Testing Digital pečať kvality 4K HDR Ultra HD.

Ako prvé produkty, ktoré spĺňajú vysoké štandardy programu, 4K televízory presvedčivo preukázali schopnosti poskytovať kvalitu zobrazenia 4K/ultra HD (s rozlíšením 3840 x 2160) a dynamické renderovanie 4K HDR obrazu podľa rôznych aspektov, ktoré odporúča štandardizácia BT.2020.

Certifikácia potvrdzuje kompatibilitu špičkových zobrazovacích technológií spoločnosti LG s obsahom rôznych platforiem, vrátane vysielania, Blu-ray alebo over-the-top (OTT) video obsahu ako je Netflix, Amazon Prime Video alebo YouTube. Ocenenie Eurofins 4K HDR Ultra HD, tak poskytne európskym spotrebiteľom istotu kvality pri nákupe najnovších high‑end 4K HDR televízorov.

„Sme hrdí na to, že naše 4K HDR televízory pre rok 2017 boli ocenené za vynikajúce výkony a vysokú kompatibilitu s radom formátov,“ opisuje svoju radosť Marek Sojak, Product Marketing Manager LG.

Prestížny certifikát Eurofins 4K HDR Ultra HD je jediným ocenením, ktoré definuje požiadavky pre príjem a zobrazenie vysielaného HDR obsahu, HDMI a širokopásmového vysielania. Opiera sa o dôsledné certifikačné postupy, ktoré majú potvrdiť schopnosť dodávať rozšírený rozsah kontrastu a široké spektrum zobrazovaných farieb, čo je zásadné pre HDR kvalitu. Zároveň potvrdzuje, že 4K televízory LG úplne napĺňajú potenciál kvality zobrazenia 4K, pomocou štyrikrát jasnejšieho zobrazovania snímok, než je u štandardného HD. Okrem toho testovania overilo kompatibilitu LG 4K televízorov s vysielaným HDR obsahom a OTT.

„Modelové rady OLED a SUPER UHD LG televízorov pre rok 2017 sú vybavené radom najpokročilejších zobrazovacích technológií. Certifikácia od Eurofins je dôkazom jedinečnej kvality a všestrannosti našich produktov a pomôže európskym spotrebiteľom pri nákupe 4K televízora urobiť správne rozhodnutie,“ vysvetľuje Marek Sojak význam ocenení.

Medzinárodná organizácia Eurofins Digital Testing je popredný dodávateľ služieb v oblasti end-to-end testovania kvality pre výrobcov digitálnych zariadení, pôsobiacich v testovacích laboratóriách vo Veľkej Británii, Belgicku, Švédsku a Hong Kongu. Okrem iného poskytuje výrobcom z celého sveta špecializované testovacie vybavenie a služby pre overovanie kompatibility s digitálnym obsahom rôznych štandardov. Organizácia sa zaoberá pozemným aj satelitným vysielaním, káblovým prenosom obsahu, OTT a televíziou cez internetový protokol.

Značky: