Na trhu nájdete aj lacnejšie myšky, ako je SteelSeries Rival 310. Tento model však považujeme za jednu z najlepších myší na trhu z hľadiska pomeru cena/výkon. Ponúka totiž výbavu, ktorá poteší aj náročnejších hráčov, avšak jej cena je ešte akceptovateľná.

Myš je na prvý dotyk prekvapujúco ľahká. Kombinuje plast s pogumovaným povrchom po bokoch, ktorý zabraňuje šmýkaniu prstov. Je asymetrická, určená pre pravákov. Na ľavom boku sa nachádzajú dve bočné tlačidlá, ktoré dopĺňajú štandardnú výbavu vo forme dvoch hlavných tlačidiel, stláčateľného scrollovacieho kolieska a tlačidla na zmenu nastavenia DPI.

Hlavným lákadlom myšky je výborný optický senzor TrueMove3, ktorý patrí k tomu najlepšiemu na trhu. Podporuje rozlíšenie od 100 do 12000 CPI. Nastavenie si môžete nastaviť prostredníctvom softvéru SteelSeries Engine 3. Myš dosahuje zrýchlenie až do 50G a výrobca udáva životnosť mechanických spínačov hlavných tlačidiel na úrovni 50 miliónov kliknutí. Na Rival 310 oceňujeme aj štandardný, avšak ergonomický dizajn. S myšou sa pohodlne pracuje, patrí k našim dlhodobým favoritom.

Cena: 57,99 EUR
Zapožičal: SteelSeries

Tento článok vyšiel aj v tlačenom vydaní TOUCHIT č. 11/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.