Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prieskum N-able, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s analytickou spoločnosťou Canalys, ponúka detailný pohľad na niektoré z najväčších budúcich MSP trendov

BRATISLAVA, 14. februára 2024 – Spoločnosť ZEBRA SYSTEMS, distribútor riešení N-able na českom a slovenskom trhu, predstavila správu The MSP Horizons vytvorenú v spolupráci s poprednou analytickou firmou Canalys. Táto správa o trhu riadených služieb (MSP) sa zaoberá niektorými z hlavných trendov roka 2024 a prináša MSP poskytovateľom užitočné poznatky pre budúcnosť ich podnikania.

„MSP je momentálne na celom svete asi najoptimistickejší zo všetkých oblastí podnikania, ktoré pokrývame,“ povedal Jay McBain, hlavný analytik Canalys. „Až 65 % respondentov očakáva dvojciferný rast svojho biznisu v roku 2024 a my sami predpovedáme ročné tempo rastu 11 % do roku 2027. Správa MSP Horizons Report 2024 má za cieľ pomôcť týmto podnikom identifikovať a využiť príležitosť na trhu a podporovať rast v tomto sektore.“

Prieskum sa uskutočnil od októbra 2023 do novembra 2023. Oslovení MSP poskytovatelia boli požiadaní, aby poskytli spätnú väzbu prostredníctvom on-line dotazníka na webových stránkach Canalys Candefero. Prieskum zaznamenal odpovede od 354 partnerov z EMEA, Severnej Ameriky, Ázie a Tichomoria a Latinskej Ameriky. Správa združuje výsledky získané z on-line prieskumu a kvalitatívnych rozhovorov.

Správa prezentuje kľúčové zistenia v týchto oblastiach:

Rast. Podľa štúdie je MSP podnikanie na solídnej trajektórii rastu – 97 % opýtaných očakáva rast príjmov z MSP služieb v tomto roku, pričom viac než 335 000 IT poskytovateľov po celom svete dodalo v roku 2023 MSP služby v objeme 419 miliárd USD. Akvizície nových zákazníkov, rozpočty a nové zručnosti boli na popredných miestach na zozname výziev.

Technológia. Prieskum ukázal, že zabezpečenie ide do hĺbky, viac ako 80 % uvádza rast služieb kybernetickej bezpečností a štyri zo šiestich oblastí s najväčšími príležitosťami v priebehu nasledujúcich troch rokov sa týkajú MDR, zabezpečenia siete, zabezpečenia koncových bodov (EDR) a skenovania zraniteľností. Cloud a správa koncových zariadení sa tiež umiestnili vysoko, avšak 66 % respondentov uviedlo, že praktikuje hybridný model a že stále existuje miesto pre on-premise, pričom iba 7 % uviedlo, že ho považujú za „mŕtvy“. Okrem toho výskum odhalil, že zatiaľ čo rastie záujem o jednotný prístup k monitoringu a správe, jadrom modelu MSP je stále tradičné RMM. Pokiaľ ide o samotné RMM, respondenti prieskumu uviedli potrebu širšej integrácie s EDR a ďalšími bezpečnostnými funkciami a ich schopnosť bezproblémovo fungovať v rámci RMM.

Zmena modelov. Napriek neustále sa meniacemu prostrediu MSP, viac než polovica opýtaných uviedla, že plne prijíma nový model ekosystému a využíva viac spoločne riadených príležitostí, spolupráce a hybridných prístupov.

Umelá inteligencia. Pokiaľ ide o AI, 88 % respondentov uviedlo, že ju používajú ako integrovanú funkciu svojho už existujúceho súboru nástrojov a chcú viac integrovaných funkcií AI. Väčšina uviedla, že ju používajú na generovanie obsahu, ale veľmi žiadaná je tiež automatizácia kybernetických, zálohovacích a dátových analýz.

„Dnešné MSP firmy chcú ísť ďalej a rýchlejšie a my sa snažíme im v tom pomôcť,“ povedal prezident a generálny riaditeľ spoločnosti N-able John Pagliuca. „To je dôvod, prečo sme sa spojili so spoločnosťou Canalys, aby sme mohli vytvoriť správu MSP Horizons Report 2024. Nemôžeme sami odpovedať na všetky otázky, ktoré táto správa prináša, ale môžeme prispieť k začatiu diskusie – diskusie, ktorá pomôže navigovať našich partnerov k skutočnej transformácii na zaistenie ich dlhodobého úspechu.“

Správu MSP Horizons Report si môžete stiahnuť na https://www.n-able.com/resources/the-msp-horizons-report-2024.

Značky: