Na balík Office 2007 už neprídu ďalšie aktualizácie. Microsoft ukončil podporu

0

Je tak najvyšší čas prejsť na novšiu verziu kancelárskeho balíka.

Spoločnosť Microsoft, ktorá stojí za kancelárskym balíkom Office 2007, oficiálne ukončuje jeho podporu. Používateľom, ktorí si ho zakúpili, už neprídu ďalšie bezpečnostné aktualizácie, ani aktualizácie prinášajúce nové funkcie. Ukončenie sa týka všetkých produktov z radu 2007, vrátane programu Project, Visio, Outlook a pod. Celý zoznam je dostupný na stránke Microsoftu.

Ukončením podpory tak prichádza nutnosť prechodu na jednu z novších verzií, ktoré má spoločnosť k dispozícií. Existuje teda možnosť inovácie na Office 2016, prípadne možnosť migrácie do cloudu v podobe balíka Office 365, ktorý sa platí formou predplatného.

Od konca októbra sa zároveň používatelia Outlook 2007 nebudú vedieť pripojiť na účty Exchange Online, nakoľko Microsoft ukončuje podporu protokolu RPC a plne prechádza na protokol MAPI, ktorý Outlook 2007 nepodporuje.

Office 2007 pred mnohými rokmi bol revolučnou verziou, ktorá priniesla úplne nový dizajn a rozmiestnenie prvkov, ktoré poznáme dodnes.

Zdroj: ZDNet

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár