Bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku, ktoré spôsobili revolúciu v priemysle, to idú spraviť znova. Tentokrát v skutočne bezdrôtových slúchadlách.

Spoločnosť Bose predstavila slúchadlá QuietComfort Earbuds s potlačením okolitého hluku v zaujímavom dizajne. Rovnako predstavila aj nové slúchadlá Sport Earbuds prepracované tak, aby produkovali dobrý zvuk z menších, štíhlejších slúchadiel. Nebudú vás teda v ušiach tlačiť.

QuietComfort Earbuds

Voči originálnym QuietComfort prinášajú pokrok v hardvéri a softvéri. Každé slúchadlo meria niečo viac ako 2,5 centimetra a váži menej ako 85 gramov. Napriek tomu fungujú rovnako dobre ako iné slúchadlá rady QuietComfort . Premenia hlučné prostredie na tiché útočisko – potlačia napr. hukot nákladných áut, autobusov a ostatných ruchov ulice.

Patentovaný systém potlačenia hluku

Slúchadlá QUIETCOMFORT sú technickou prehliadkou. Na fyzické blokovanie nežiaducich zvukov vytvorili v Bose nový typ štuplov StayHear Max. Vytvárajú jemné, ale pevné tesnenie. A samotné slúchadlá spravia zvyšok. Slúchadlá používajú viac mikrofónov na snímanie, meranie okolitého hluku a namerané hodnoty posielajú do centrálneho čipu. Spolu s malými meničmi systém reaguje presným a opačným signálom ako je hluk za menej ako zlomok milisekundy. Takto sa v okamihu sa okolitý hluk rozplynie do šepotu a hukot motorov zmizne.

Nastaviteľné potlačenie hluku

Slúchadlá QUIETCOMFORT Earbuds ponúkajú až 11 úrovni nastavenia potlačenia hluku, takže si môžete zvoliť, koľko okolitého hluku prenikne až do vašich uší. Nastavenie si môžete uložiť do predvolieb a kedykoľvek ho môžete zmeniť. Od „transparentnosti“, ktoré vám umožní kompletne vnímať okolie, až po úplné potlačenie hluku, ktoré vám umožní vnímať len prehrávanú hudbu.

Pre hudbu, filmy, podcasty a hovory

Slúchadlá QUIETCOMFORT excelujú už pri prvom použití. Pokiaľ ide o hudbu, vyhýbajú sa umelým „zosilneniam“ na vybraných frekvenciách a rozhodnú sa pre vernú reprodukciu – čo najbližšie k samotnému originálu. Na rozdiel od bežných slúchadiel do uší basy vašich obľúbených skladieb nezmiznú ani sa neskreslia. Sú naopak bohaté a silné pri akejkoľvek hlasitosti. Vo filmoch, videách, správach a podcastoch neexistuje žiadne „elektronické zasyčanie“, prejav a dialógy sú prirodzené. A čo sa týka telefonovania, slúchadlá QUIETCOMFORT Earbuds oddeľujú váš hlas od hluku okolo vás a tlmia nával vetra.

Výdrž batérie a farby

Slúchadlá QuietComfort Earbuds ponúkajú 18 hodín celkového času počúvania – 6 hodín na jedno nabitie a ďalších 12 hodín pomocou nabíjacieho puzdra. Majú matný povrch s metalickými a lesklými akcentmi a sú dodávané v dvoch farbách: Triple Black a Soapstone.

Sport Earbuds

Slúchadlá Bose Sport Earbuds boli od základu navrhnuté tak, aby boli dobrým spoločníkom pri cvičení. Poskytujú lepšiu kvalitu zvuku ako ich predchodca a to zhruba v polovičnej veľkosti. A je jedno, či trénujete doma, v posilňovni alebo vonku.

Každé slúchadlo obsahuje nový akustický systém využívajúci efektívny menič, vlastný dizajn vnútorných portov a hlasitosťou optimalizovaný ekvalizér pre jasný a silný výkon.

Hýb sa

Športové slúchadlá do uší sú na šport stvorené. Každý komponent je prispôsobený tak, aby riešil najbežnejšie problémy pri cvičení. To znamená, že slúchadlá používajú úplne nové štuple StayHear  Max. Perfektne sa zafixujú v ušiach bez toho, aby spôsobovali tlak alebo nepohodlie. Či už bežíte maratón alebo cvičíte jógu, slúchadlá Bose Sport Earbuds majú takmer „magický odpor“ k posunu alebo vypadnutiu z uší. A to bez kompromisov, ako je napríklad vtlačenie hlboko do uší alebo pevne omotané okolo nich.

Výdrž batérie a farby

Slúchadlá Sport Earbuds majú výdrž až 5 hodín a nabíjacie puzdro poskytuje ďalších až 10 hodín dodatočného času prehrávania. Prichádzajú vo farbách Triple Black, Baltic Blue a Glacier White.

Kompatibilita, možnosti pripojenia a ovládacie prvky

Nové Bose QuietComfort Earbuds a Sport Earbuds slúchadlá sú kompatibilné so zariadeniami iOS, Android. Používajú technológiu Bluetooth 5.1 a novú metódu prenosu dát pre menej výpadkov. A obidve sú vyrobené tak, aby odolali potu a vode s certifikátom IPX4. Každé z nich má jednoduché dotykové ovládanie v mieste, kde poskytuje najbežnejšie príkazy, ako je prehrávanie a pozastavenie, prijatie a ukončenie hovoru a prístup k vášmu hlasovému asistentovi. A každé z nich má tri veľkosti nových štuplov StayHear Max z mäkkého silikónu. Pre ďalšiu funkčnosť a softvérové ​​aktualizácie využívajú slúchadlá aplikáciu Bose Music.

Ceny

Slúchadlá QUIETCOMFORT Earbuds sa budú predávať za 279 eur a slúchadlá Sport Earbuds sa budú predávať za 199 eur. Dostupnosť na slovenskom trhu sa očakáva od 29. septembra 2020.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.