Nainštalujte si Chrome 68 už dnes. Upozorní vás na nezabezpečené weby ešte dôraznejšie

4

Google si myslí, že HTTPS by mali mať všetky weby. Bez ohľadu na to, aké informácie prenášajú.

Nie každý web potrebuje protokol HTTPS, ktorý prenáša dáta medzi počítačom a serverom v zašifrovanej podobe. Nie všetky totiž prenášajú citlivé dáta. Na druhú stranu sa tak prenášaný obsah stáva nečitateľným po sieti, čo má pozitívny dopad na celkové vaše súkromie. O tom ako Chrome bude meniť zobrazenie bezpečných HTTPS webov a nezabezpečených HTTP sa hovorí už dlho.

Aktuálne ste sa stretávali so zeleným políčkom a nápisom Zabezpečené, ak išlo o web, ktorý používal šifrovanie cez HTTPS.

Weby, ktoré tento protokol nepoužívali, mali iba sivý krúžok s písmenom „i“ uprostred.

Od verzie Chrome 68, ktorá je práve v procese globálneho uvoľňovania, bude každý nezabezpečený web označený ako Nezabezpečené. Ďalej sa bude tento prvok meniť a v ďalších verziách bude mať červené pozadie, podobne ako zelené v prípade zabezpečeného webu.

Postupne sa grafika preklopí a na bezpečné weby sa nebude upozorňovať tak ako doteraz. Začne sa totiž graficky viac upozorňovať na nezabezpečené

V našom prípade sme Chrome 68 ešte nemali k dispozícii. Vyskúšajte si aktualizáciu spustiť u seba cez hlavné menu a položku PomocníkInformácie o prehliadači Google Chrome.

Zdroj: TechSpot

Prečítajte si aj:

Chrome Canary vás upozorní, keď stránka presiahne váš nastavený limit

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

4 komentáre

  1. Michal Reiter on

    Dobry postreh, pozeral som pri pisani a overovani spravy aj developer blog Chromium. Oni vzdy pomenia viac veci ale vela z nich je „nudna programatorcina“ a za spomenutie pre nas beznych ludi viac presiakne lahsie pochopitelna a majoritne urcena funkcia. Teraz to bola tato zmena v zmene vizualneho upozornenia na protokol vyuzivajuce weby.

Pridaj komentár