Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový rad chladničiek Whirlpool prináša jedno z najlepších beznámrazových riešení na trhu.

Modely z portfólia Supreme NoFrost kompletne nahradili pôvodný sortiment. Vďaka použitiu prémiovej technológie Dual Total NoFrost – dva oddelené chladiace okruhy s optimalizovanou distribúciou chladného vzduchu a dostatočnou vlhkosťou pre ideálne skladovanie potravín – započali novú éru v sortimente kombinovaných 60 cm chladničiek Whirlpool. Rozsiahla ponuka modelov s elegantnými prvkami nového dizajnu Absolute prináša atraktívnu kombináciu technologického, funkčného a dizajnového spracovania s pokročilou vnútornou výbavou. Vysokú kvalitu potvrdzuje aj automatická 10-ročná záruka na kompresor chladničky.

Až 4-násobne dlhšia čerstvosť, kvalita, chuť aj farba chladených a mrazených potravín sú výsledkom nového radu Supreme NoFrost, kde dochádza ku kombinácii prémiovej beznámrazovej technológie oddelených výparníkov − Dual Total NoFrost spolu s vylepšeným systémom 6. Zmysel FreshControl.

Najmodernejší beznámrazový systém Supreme NoFrost = Dual total NoFrost

Beznámrazová technológia NoFrost v mrazničke alebo mraziacej časti kombinovanej chladničky je už relatívne bežným štandardom, ktorý doposiaľ reprezentovala technológia Total NoFrost alebo Hybrid NoFrost. Whirlpool Supreme NoFrost sa vysporiadal so všetkými nedostatkami pôvodných technológií a prichádza s ideálnym riešením dvoch kompletne oddelených chladiacich okruhov:

 • Dva samostatné výparníky a dve beznámrazové riešenia (NoFrost sady) pre chladiacu a mraziacu časť
 • Vzduch v chladničke cirkuluje, vlhkosť je aktívne kontrolovaná a udržiavaná na ideálnej hodnote 70 – 85%
 • 4-násobne predlžuje čerstvosť a kvalitu skladovaných potravín
 • Nedochádza k miešaniu pachov medzi chladničkou a mrazničkou a ich vstrebávaniu do skladovaných potravín
 • V zadnej časti chladničky nie sú žiadne kvapky
 • Na potravinách sa netvorí ľad a jeho kryštáliky
 • Nedochádza k strate váhy potravín

super_nofrost_system_web2016_3_nowat

Výnimočne prepracovaný interiér pre obyčajné aj slávnostné momenty

Praktický interiér, ktorého presná skladba sa líši podľa konkretného modelu, ponúka:

 • špeciálnu zásuvku Activ 0°, ktorá vďaka vlastnému chladiacemu okruhu a senzoru udrží ryby a mäso čerstvé až 10 dní, zásuvku je možné podľa potreby vypnúť, pričom sa prispôsobí teplote v chladničke;
 • prepracovaný systém políc, ktorý je reakciou na konkrétne požiadavky zákazníkov, zahŕňa aj police na fľaše v priestore chladničky aj vo dverách, priehradky pre drobné potraviny či novinku – špeciálny obdĺžnikový box pre uskladnenie, ale rovno aj následné servírovanie potravín;
 • príslušenstvo QuickIce v mrazničke zaisťuje prípravu ľadových kociek za menej než 30 minút;
 • XXL zásuvku v priestore mrazničky s rozdeľovníkom;
 • osvetlenie LED Diamond Theater – súbor LED svetiel v stropnej, bočnej a zadnej stene pre dokonalý prehľad v celej chladničke.

Ďalšie kľúčové technológie chladničiek Whirlpool Supreme NoFrost

Technológia 6. Zmysel FreshControl je založená na senzorovej kontrole a úprave vnútorného prostredia chladničky. Automaticky aktivuje ventilátor a kompresor, vďaka čomu zaistí rýchlu a kontrolovanú úpravu vnútornej teploty a vlhkosti po otvorení chladničky. Potraviny vďaka tomu zostávajú výrazne dlhšie čerstvé než v bežných chladničkách bez tejto technológie, pričom nestrácajú farbu a chuť.

Technológia Freeze Control udržiava ideálne podmienky pre uchovávanie potravín v mrazničke a znižuje negatívny vplyv mrazenia, spôsobeného vlhkosťou potravín, ktorá sa najčastejšie prejavuje kryštálikmi ľadu na mäse alebo zmrzline, a to až o 50%. Mrazené potraviny sú po rozmrazení chutnejšie, farba a štruktúra sa nemenia. Princípom funkcie je výrazná minimalizácia teplotných výkyvov, ktoré v mrazničkách vznikajú z dôvodu automatického cyklu odmrazovania.

Dvierka XlenFIT predstavujú ďalšie vylepšenie, ktoré reaguje na praktické potreby zákazníkov. Vďaka novej konštrukcii, kedy je profil dvierok široký iba 45 mm v kombinácii s vylepšeným typom závesov, je možné tieto chladničky umiestniť do rohu alebo zasunúť do sektora nábytku bez potreby zachovania priestoru na presah pri otváraní.

Dizajn Absolute alebo voľne stojaca chladnička ako nová dominanta kuchyne

Rovnako ako ostatné spotrebiče, v najaktuálnejšom dizajne Absolute, sú aj kombinované chladničky z radu Supreme NoFrost charakterizované hladkými, priamymi líniam a minimalistickými tvarmi.

super_nofrost_system_2_web2016_3_nowat

Dominanta v podobe centrálneho tlačidla je v tomto prípade reprezentovaná jeho dotykovou variantou, ktorá je súčasťou ovládacieho panelu. Ten je spoločne s displejom priamo v modernej integrovanej rukoväti alebo nad ňou. Chladničky je tak možné dokonale zladiť s ostatnými spotrebičmi v domácnosti a zaistiť tak ich jednotný vzhľad.

V rámci nového radu chladničiek si zákazníci môžu vybrať zo štandardného nerezového alebo bieleho vyhotovenia, v ponuke sú však aj netradičné povrchové úpravy, ako napríklad prémiové čierne sklo alebo atypická strieborná v horizontálne brúsenom nereze.

MODEL BSNF 8893 PB – „ČIERNA PERLA” SUPREME NOFROST

Jedným z  najzaujímavejších modelov nového radu je bezpochyby kombinovaná chladnička BSNF 8893 PB vo vyhotovení čierne sklo. Okrem duálnej beznámrazovej technológie Dual NoFrost je samozrejmosťou technológia 6. Zmysel FreshControl pre dlhú čerstvosť potravín a funkcia FreezeControl zaisťujúca to najšetrnejšie mrazenie. Model sa radí do energetickej triedy A+++ a poskytuje veľkorysú vnútornú kapacitu – chladiaca časť 215 l a mraziaca časť 94 litrov. Aj pri tomto modeli je automaticky poskytovaná záruka 10 rokov na kompresor chladničky.

Punc luxusu dodáva minimalistické dotykové ovládanie nad integrovaným madlom, ktoré v kombinácii s tmavou farbou povýšil túto chladničku na skutočnú dizajnovú dominantu modernej kuchyne. To potvrdzuje aj prepracovaný interiér s nerezovými prvkami a nadštandardným sektorovým osvetlením či špecifické priehradky pre rôzné druhy potravín, vrátane špeciálneho boxu vhodného nielen na skladovanie, ale aj na servírovanie. Medzi zaujímavé nastavenia chladničky patria napríklad Party mód alebo možnosť rýchleho schladenia či zmrazenia potravín.

Značky: