Nástup novej generácie Wi-Fi: Pozícia lídra patrí Huawei

0

 Zverejnený aktuálny rebríček najkvalitnejších Wi-Fi technológií na globálnom trhu ukázal zaujímavé informácie.

Podľa americkej analytickej spoločnosti Dell´Oro je svetovým priekopníkom na trhu s novou generáciou technológie Wi-Fi, konkrétne Wi-Fi 6, čínska spoločnosť Huawei. V kombinácii s mobilnými sieťami piatej generácie môže priniesť prelomové zmeny v priemysle a službách.

Wi-Fi 6 označuje najnovšiu generáciu technológie bezkáblovej internetovej siete. V porovnaní s Wi-Fi 5 poskytuje až štvornásobnú priepustnosť dát a výrazne vyššiu mieru odozvy aj pri veľkom množstve zapojených zariadení. Podľa Dell´Oro Group jej popularita oproti roku 2018 vzrástla až tridsaťnásobne, a to najmä v prostredí svetových firiem a organizácií.

Čínska technologická spoločnosť Huawei spustila svoju prvú sieť Wi-Fi 6 s označením Huawei AirEngine už v roku 2018 v Šanghaji. V prevádzke je aj na futbalovom štadióne v Bazileji a v ďalších lokalitách v Španielsku či Taliansku.

Technológia Huawei AirEngine Wi-Fi 6 je už dnes intenzívne využívaná v školstve, štátnych inštitúciách, veľkých podnikoch či vo výrobe. Huawei AirEngine Wi-Fi 6 pomáha firmám vybudovať kvalitnú používateľskú sieť a zvýšiť tým ich efektivitu, čím sa vytvára priestor na ešte rýchlejšiu digitálnu transformáciu,“ hovorí Steven Zhao, manažér divízie Huawei, ktorá zodpovedá za vývoj produktovej línie Wi-Fi 6.

Wi-Fi 6 a 5G

Predikcie pre svetový technologický trh na rok 2020 hovoria o rýchlom šírení 5G sietí, ktoré v kombinácii s ďalšími technológiami podporia rozvoj viacerých oblastí ekonomiky. Už dnes Wi-Fi 6 napomáha pri vývoji a prevádzke inovácií, akými sú napríklad videohovory v 4K a 8K kvalite, interaktívne tréningy vo virtuálnej či rozšírenej realite, telemedicína alebo inteligentné roboty.

Výhodami nových sieťových technológií bude vysoká prenosová rýchlosť a schopnosť obslúžiť veľké množstvo pripojených zariadení. Výrazne by sa mal taktiež znížiť počet sieťových chýb, nežiaducich výpadkov alebo nepokrytých oblastí.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár