Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vstupenka je cenina a obchodovanie s ňou môže vyvolať administratívno-právne, ale aj trestno-právne následky. Každý lístok predaný v Ticketportali má bezpečnostné prvky, ktoré sa dajú vyhľadať a sú nezameniteľné.

Inzeráty ako „predám vstupenky na koncert Katy Perry. Dobré miesta za výhodnú cenu“, sú bežnou praxou ľudí, ktorí sa chcú obohatiť, no neuvedomujú si, že ide o nelegálnu činnosť, teda trestný čin. „Vstupenku nie je možné ponúkať na ďalší predaj, vrátiť do predaja, vymeniť alebo svojvoľne vytlačiť jej duplikát,“ hovorí Stanislava Šebeňová, marketingová manažérka spoločnosti Ticketportal.

Najbezpečnejšie sú vstupenky z predajných miest

Vstupenka, ktorú si ľudia kúpia na predajných miestach Ticketportalu je cenina a obchodovanie s ňou môže vyvolať administratívno-právne, ale aj trestno-právne následky. Každý lístok predaný v spoločnosti Ticketportal SK má bezpečnostné prvky, ktoré sa dajú vyhľadať a sú nezameniteľné.

„Najväčšou garanciou pravosti lístka je jeho nákup na predajnom mieste Ticketportal. Každá vstupenka má viacero ochranných prvkov. Použitá je termotlač, pričom vstupenka je tlačená na špeciálny papier má unikátny čiarový kód, Quer kod a Bar kód. Na každej vstupenke je hologram, každý hárok má svoje číslo a to číslo sa dá vyhľadať. Hárky sa pravidelne vymieňajú a sťahujú z obehu. Vstupenka je chránená aj mikrotlačou názvu spoločnosti Ticketportal v modrom pásiku,“ opisuje Stanislava Šebeňová, marketingová manažérka spoločnosti Ticketportal.

Vstupenku zakúpenú na oficiálnom predajnom mieste Ticketportalu sa ešte nikomu nepodarilo sfalšovať. V Ticketportali pravidelne zabezpečujú pre zamestnancov školenia na inovácie bezpečnostných prvkov vstupeniek.

Najčastejšie falšované sú lístky na festivaly a veľké koncerty. Väčšinou ide o vstupenky  kúpené cez bazáre a sekundárne markety. „Zaznamenali sme takéto falošné vstupenky napríklad na veľký slovenský festival. Počas konania posledných MS v ľadovom hokeji v Bratislave dochádzalo k častým podvodom.“ hovorí Stanislava Šebeňová. V tom čase bolo podané aj trestné oznámenie na viacerých neznámych páchateľov za neoprávnený predaj vstupeniek.

Pri predaji cez neoficiálne predajné kanáli môže dôjsť ku kúpe falošnej vstupenky. Príkladom sú predaje cez tzv. sekundárne markety, ktoré ponúkajú predaj vstupeniek na akože vypredané predstavenia. Pokusy o sfalšovanaie máme tak pri klasických vstupenkách ako ja pri vstupenkách tlačených doma, tzv. hometicketoch. Aj hometicket má ochranné prvky a jeho úhradu vieme veľmi presne dohľadať.

Aby sme pomohli našim zákazníkom overiť si pravosť zakúpenej vstupenky bude aplikácia Ticketportálu rozšírená o funkcionalitu overenia pravosti kúpenej vstupenky.

V spoločnosti zaznamenali prípady, kedy na jednu vstupenku prišlo aj desať ľudí. Vstup bol umožnený len tomu, kto prišiel prvý a ostatní, ktorí si kúpili vstupenku na bazáre alebo sa k nemu dostali iným spôsobom, prišli o peniaze a ani si nemohli vychutnať konkrétne podujatie.

Značky: