Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nikon Europe oznamuje spustenie ďalšieho ročníka medzinárodnej fotografickej súťaže Nikon Photo Contest 2020-21. Od dnešného dňa môžu amatérski aj profesionálni fotografi z celého sveta nahrávať súťažné fotografie.

Nikon Photo Contest 2020-21 je súťažou fotografií a krátkych filmov v Otvorenej kategórii bez vekového obmedzenia (Open) a v kategórii Nová generácia určenej fotografom do 25 rokov (Next generation).

Téma súťažných fotografií v Otvorenej kategórii je „Spájať“ („Connect“). Úlohou pre fotografov pri tejto téme je hľadať význam komunikácie a väzieb, ktoré spájajú ľudí. Prostredníctvom snímok fotografi vyjadria svoj jedinečný pohľad na spojenia, ktoré objavujú a zažívajú vo svojom okolí.

V kategórii Nová generácia sa bude súťažiť na tému „Vášeň“ (Passion“). Samotný význam slova evokuje činnosť, ktorá má moc meniť budúcnosť. Niekedy môže aj hýbať svetom, aj o tom je táto kategória. Porotcovia sa zamerajú na snímky, ktoré sprostredkujú silný zmysel pre čistú a oddanú vášeň bez ohľadu na objekt.

Aj v tomto roku bude na čele poroty umelecký riaditeľ Neville Brody. Vplyvná osobnosť s viac ako 3 dekády trvajúcou kreatívnou praxou pre niekoľko celosvetovo známych spoločností. Je inšpiráciou pre mnohých umelcov vrátane mladých fotografov ďalšej generácie.

Nikon Photo Contest je jednou z najväčších svetových fotografických súťaží. Koná sa od roku 1969 a do dnešného dňa sa do nej zapojilo viac ako 440 000 fotografov s viac ako 1,71 miliónom fotografií, čo z nej robí významnú medzinárodnú udalosť. Do posledného 37. ročníka, počas ktorého súťaž oslavovala 50. výročie, sa prihlásilo približne 33 000 fotografov zo 170 krajín sveta s 97 369 fotografiami. Počet účastníkov aj prác bol v tomto ročníku doposiaľ najvyšší v porovnaní s predchádzajúcimi.

Súťaže sa môžu zúčastniť všetci fotografi – profesionálni aj amatérski, bez ohľadu na vek, pohlavie či národnosť. Ďalšie informácie o súťažných kategóriách, ale aj informácie o tom, ako sa do súťaže zapojiť sú dostupné na webovej stránke Nikon Photo Contest. Vyhlásenie víťazov sa očakáva v júli 2021.

Značky: