Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nikon uviedol dva nové modely kompaktných ďalekohľadov. PROSTAFF P7 a PROSTAFF P3 sa hodia na celý rad koníčkov vrátane pozorovania vtákov a divokej zveri.

Ďalekohľad PROSTAFF P7 poskytuje vysoké rozlíšenie a kontrastné objekty sledovania. Menšie ďalekohľady PROSTAFF P3 sú sa veľmi ľahko sa ovládajú, čo z nich robí ideálnu voľbu pre začínajúcich používateľov.

Ďalekohľad PROSTAFF P7 poskytuje jasný a ostrý obraz aj pri slabom osvetlení. Vybavený je aj systémom uzamknutia dioptrickej korekcie, ktorý umožňuje doladiť zaostrenie. PROSTAFF. So šošovkami s viacvrstvovou povrchovou úpravou a vrstvou zo zliatiny striebra s vysokou odrazivosťou na zrkadlových plochách hranolov ďalekohľad PROSTAFF P3 poskytuje jasný obraz.

Používatelia si užijú široké zdanlivé zorné pole, vďaka čomu je ľahké nájsť a sledovať objekty, ktoré sa pohybujú rýchlo alebo nepravidelne. Oba modely sú vodotesné a pripravené na dobrodružstvo.

Súhrn hlavných funkcií: PROSTAFF P7

Kvalitný optický dizajn so všetkými šošovkami a hranolmi s viacvrstvovou povrchovou úpravou pre jasnejší obraz. Strešné hranoly s vrstvami pre fázovú korekciu zaisťujú vynikajúce rozlíšenie aj pri slabom osvetlení. 

Vyberte si ideálnu veľkosť: dostupnosť vo veľkostiach 8 x 42, 10 x 42, 8 x 30 a 10 x 30.

Veľké zdanlivé zorné pole: ďalekohľad PROSTAFF P7 8 x 30 ponúka extrémne široké zdanlivé zorné pole 62,6°, zatiaľ čo PROSTAFF P7 10 x 42 ponúka ešte širšie zdanlivé zorné pole 62,9°.

Dokonalé zaostrenie: prvok na dioptrickú korekciu na pravom tubuse vám umožňuje kalibrovať zaostrenie podľa rozdielu vo videní medzi jednotlivými očami. Po nastavení dioptrie môžete nastavovací prvok zaistiť na mieste, aby ste zabránili neúmyselnej zmene korekcie.

Super odolnosť: vodotesnosť (do 1 m po dobu až 10 minút) a dizajn odolný voči zahmlievaniu zaisťujú čistý výhľad bez ohľadu na počasie. Pogumované telo chráni ďalekohľad pred otrasmi a nárazmi.  

Extrémna pohodlnosť: každý model PROSTAFF P7 sa môže pochváliť dlhým predsunutím výstupnej pupily (15 mm alebo viac), vďaka čomu sú tieto ďalekohľady ideálne pre používateľov okuliarov. Otočné a posuvné gumené očnice s nastavením rôznych polôh s aretáciou uľahčujú nastavenie správnej polohy očí, ak nenosíte okuliare.

Ľahké čistenie: vrstva odpudzujúca mastnotu a vodu na šošovke objektívu a okulároch vám umožní rýchlo zotrieť vlhkosť, odtlačky prstov a šmuhy.

Súhrn hlavných funkcií: PROSTAFF P3

Amatérsky ďalekohľad základnej triedy: šošovky majú viacvrstvovú povrchovú úpravu pre jasnejší obraz a vrstvu zo zliatiny striebra s vysokou odrazivosťou aplikovanú na zrkadlové plochy hranolov.

Vyberte si ideálnu veľkosť: dostupnosť vo veľkostiach 8 x 42, 10 x 42, 8 x 30 a 10 x 30.

Veľké zdanlivé zorné pole: ďalekohľad PROSTAFF P3 8 x 30 ponúka extrémne široké zdanlivé zorné pole 62,6°, zatiaľ čo PROSTAFF P3 10 x 42 ponúka ešte širšie zdanlivé zorné pole 62,9°.

Super odolnosť: vodotesnosť (do 1 m po dobu až 10 minút) a dizajn odolný voči zahmlievaniu zaisťujú čistý výhľad bez ohľadu na počasie. Pogumované telo chráni ďalekohľad pred otrasmi a nárazmi.  

Extrémna pohodlnosť: každý model PROSTAFF P3 sa môže pochváliť dlhým predsunutím výstupnej pupily (15 mm alebo viac), vďaka čomu sú tieto ďalekohľady ideálne pre používateľov okuliarov. Otočné a posuvné gumené očnice s nastavením rôznych polôh s aretáciou uľahčujú nastavenie správnej polohy očí, ak nenosíte okuliare.

Značky: