Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon predstavila objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a všestrannosť pre tých, ktorí fotografujú na krátkej, štandardnej alebo dlhej ohniskovej vzdialenosti.

Tento pokročilý objektív pre formát DX je ideálnym spoločníkom na cesty a ponúka vynikajúcu optiku pri fotografovaní na diaľku aj pri bližších záberoch. To znamená, že ho možno použiť v akomkoľvek fotografickom scenári – od širokých panorám až po podmanivé portréty. 

Nikkor Z18Zdroj: Nikon
Nikkor Z18

Ľahko použiteľný objektív je ideálny pre tých, ktorí prechádzajú z fotografovania pomocou smartfónu. Váži iba 315 g a rozsah ohniskových vzdialeností 18 – 140 mm poskytuje optimálnu rovnováhu medzi nízkou hmotnosťou a schopnosťou zachytiť všetky typické scény pri cestovaní. 

Vstavaný systém stabilizácie obrazu eliminuje chvenie rúk alebo fotoaparátu a umožňuje používateľom fotografovať s časmi uzávierky dlhšími až o päť expozičných hodnôt. Výsledkom sú ostré snímky bez rozmazania aj v horších svetelných podmienkach, či už ide o náladové zábery v interiéri alebo fotografovanie mestských scenérií večer.

Objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR podporuje aj nahrávanie ostrých a plynulých videosekvencií, čo podčiarkuje jeho univerzálny charakter. Automatické zaostrovanie objektívu je rýchle a skvelo spolupracuje s funkciou AF s detekciou očí fotoaparátov radu Z, čo zabezpečuje, že máte zaostrené presne to, čo potrebujete. Výsledkom sú nádherné zábery z ciest a dobrodružstiev.

Tento objektív formátu DX je navrhnutý tak, aby bol chránený pred poveternostnými vplyvmi. Je dobre utesnený proti prachu a kvapkám vody, čo znamená, že ho možno použiť vo väčšine prostredí.

Nikkor Z18Zdroj: Nikon
Nikkor Z18

NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR – váš perfektný spoločník na cesty:

  • Všestranný objektív formátu DX so zoomom a vynikajúcou optikou
  • Kompaktné a ľahké telo, perfektný na cesty
  • Výkonný objektív so 7,8-násobným priblížením, ktorý vás priblíži k objektu lepšie, ako kedykoľvek predtým
  • Fantastická najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,20 m pri širokých ohniskových vzdialenostiach
  • Režim stabilizácie obrazu, ktorý umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 5 expozičných hodnôt bez chvenia fotoaparátu
  • Elektromagnetický mechanizmus clony využívajúci signály z fotoaparátu na ešte presnejšie ovládanie clony a konzistentne stabilné riadenie expozície
  • Skvelý na snímanie videosekvencií a fotografií, s ľahko použiteľnými ovládacími prvkami
  • Utesnený proti prachu a kvapkám vody

Predpokladaný dátum predaja objektívu NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR je 4.11.2021 za odporúčanú cenu 629 €.

Značky: