Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon oznámila uvedenie najnovšieho firmvéru verzie 2.00 pre plnoformátový mirrorless fotoaparát formátu FX Nikon Z 8.

Nový firmvér je prvou veľkou aktualizáciou fotoaparátu Z 8 od jeho uvedenia na trh, ktorá používateľom ponúka výrazné zlepšenie pri snímaní – či už ide o statické snímky alebo videosekvencie – vďaka zahrnutiu špičkových funkcií, ktorými sú vybavené aj fotoaparáty Nikon Z 9 a Nikon Z f.

Medzi možnosti detekcie objektov pri automatickom zaostrovaní fotoaparátu Z 8 bola pridaná špeciálna funkcia [Birds/Vtáky] navrhnutá s ohľadom na fotografov vtákov, ktorá zlepšuje detekciu vtákov pri rôznych pozadiach s vrátane lesov a skalnatých hôr, ako aj v rôznych stavoch – v lete alebo v sede. Používateľom to umožňuje vytvárať ostré snímky, a to aj v prípade vtákov s jedinečným vzhľadom, ktoré sa ťažšie identifikujú.

Firmvér verzie 2.00 pre fotoaparát Z 8 prináša novú funkciu Automatické spustenie závierky, ktorá umožňuje automatické snímanie statických snímok aj videosekvencií prednastavením kritérií automatickej aktivácie spúšte vrátane detekcie pohybu, vzdialenosti a objektu. Tieto možnosti možno používať samostatne alebo spoločne, podľa potrieb užívateľa.

Navyše pribudla možnosť fotografií s extrémne vysokým rozlíšením vďaka novej funkcii snímania pomocou posunu pixelov, ktorá zlúči viacero súborov vo formáte NEF (RAW) s využitím špecializovaného softvéru. To je ideálne na snímanie tých najjemnejších detailov objektov so zložitou štruktúrou, ako sú budovy a umelecké diela, pričom sú presne vykreslené farby, textúry a štruktúry objektu.

Aktualizácia firmvéru navyše ponúka aj nové nastavenie Picture Control – Rich Tone Portrait, ktoré zachytáva bohaté tóny pleti a zároveň zachováva detaily v extrémnych svetlách. Používatelia teraz môžu priradiť programovateľným tlačidlám ďalšie funkcie a operácie a majú možnosť oddialiť priblíženie mi MF stlačením tlačidla spúšte do polovice, čo zlepšuje univerzálnu použiteľnosť fotoaparátu Z 8.

Tým sa však zoznam funkcií dostupných vďaka firmvéru verzie 2.00 nekončí. Celý zoznam, ako aj možnosť stiahnutia, sú bezplatne k dispozícii v centre sťahovania spoločnosti Nikon.

Spoločnosť Nikon sa neustále snaží vyhovieť potrebám používateľov prostredníctvom pravidelných aktualizácií firmvéru, ktoré poskytujú množstvo užitočných funkcií a stanovujú štandardy pre budúcnosť. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.europe-nikon.com

Značky: