Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nikon oznamuje, že štyri z jej produktov boli úspešné na udeľovaní ocenení EISA Awards 2021-2022.

Mirrorless fotoaparát Nikon Z 6II získal ocenenie Advanced Camera (Pokročilý fotoaparát) a mirrorless fotoaparát Nikon Z 5 získal ocenenie Best Buy Camera (Najlepšia kúpa fotoaparátu). Úspechy slávilo aj množstvo objektívov NIKKOR. Objektív NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 získal ocenenie Macro Lens pre najlepší makroobjektív, zatiaľ čo objektív NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S vyhral v kategórii Professional Telephoto Zoom Lens (Profesionálny teleobjektív so zoomom).

Fotoaparát Z 6II, ktorý je jedným z najpokročilejších mirrorless modelov spoločnosti Nikon, bol ocenený za svoj pôsobivý systém automatického zaostrovania a možnosti spracovania obrazu, vďaka ktorým je prvou voľbou uznávaných fotografov. Plnoformátový snímač, elektronický hľadáčik a vysoká citlivosť ISO fotoaparátu Z 5 zasa prispeli k tomu, že bol ocenený ako najvýhodnejší plnoformátový fotoaparát na trhu. V kategóriách objektívov boli ocenené objektívy NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 a NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S za ich optickú dokonalosť a špičkový dizajn.

Získané ocenenia dokazujú, že spoločnosť Nikon naďalej buduje na svojich osvedčených skúsenostiach v oblasti prvotriedneho dizajnu a inžinierstva a poskytuje vzrušujúce, inovatívne vybavenie, ktoré spĺňa potreby fotografov – kreatívne aj technické.

Asociácia EISA hodnotí fotoaparát Nikon Z 6II – víťaza ocenenia Advanced Camera pre roky 2021 – 2022

Nikon Z 6II je všestranný fotoaparát s plnoformátovým snímačom BSI CMOS s 24,5 milióna pixelov, ktorý nahráva video až do rozlíšenia 4K Ultra HD s frekvenciou 60 snímok za sekundu. Jeho systém automatického zaostrovania novej generácie funguje pri úrovniach osvetlenia už od –4,5 EV, zatiaľ čo dva procesory EXPEED 6 zabezpečujú rýchlejšie spracovanie obrazu a vyššiu kapacitu vyrovnávacej pamäte pre sériové snímanie v porovnaní s jeho predchodcom. Fotoaparát Z 6II tiež získal duálny slot na karty – jeden na karty CFexpress/XQD a jeden na štandardné karty SD. Možno ho napájať cez rozhranie USB-C a je plne kompatibilný so zvislým batériovým gripom. Ide o jeden z najdokonalejších fotoaparátov, ktoré sú k dispozícii pre serióznych nadšencov fotografovania.

Asociácia EISA hodnotí fotoaparát Nikon Z 5 – víťaza ocenenia Best Buy Camera pre roky 2021 – 2022

Nikon Z 5 je kompaktný a ľahký fotoaparát vybavený plnoformátovým snímačom s 24,3 milióna pixelov, ktorý je upevnený na systéme mechanickej stabilizácie. Vďaka veľkému gripu, joysticku na rýchlu zmenu možností, dotykovému displeju a ostrému elektronickému hľadáčiku s 3,6 miliónmi bodov je jeho používanie veľmi príjemné. Fotoaparát Nikon Z 5 s maximálnou citlivosťou ISO 51 200 umožňuje pokračovať vo fotografovaní aj v náročných svetelných podmienkach. Jeho 273-bodový systém automatického zaostrovania je veľmi účinný a automaticky identifikuje oči a tváre ľudí, ako aj niektorých domácich zvierat. Fotoaparát tiež sníma video v rozlíšení 4K, aj keď s 1,7-násobným orezaním. Celkovo ide o najvýhodnejší plnoformátový fotoaparát na trhu.

Asociácia EISA hodnotí objektív NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 – víťaza ocenenia Macro Lens pre roky 2021 – 2022

Tento cenovo dostupný, kompaktný a ľahký štandardný makroobjektív pre fotoaparáty Nikon Z poskytuje reprodukčný pomer 1 : 1 pri najkratšej zaostriteľnej vzdialenosti 16 cm. Optická konštrukcia používa na minimalizáciu farebnej vady prvky z asférického skla aj zo skla s extrémne nízkym rozptylom. Predný optický prvok chráni fluórová vrstva a tubus je utesnený proti prachu, nečistotám a vlhkosti, čo umožňuje používanie v náročných podmienkach. Je vybavený nehlučným ovládacím krúžkom, ktorý umožňuje nastavovať clonu alebo citlivosť ISO. Pri používaní s fotoaparátom radu Z formátu DX zodpovedá obrazový uhol objektívu hodnote 75 mm, vďaka čomu je skvelou voľbou pre makrá aj portréty.

Asociácia EISA hodnotí objektív NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S – víťaza ocenenia Professional Telephoto Zoom Lens pre roky 2021 – 2022

Tak ako sa očakáva od objektívu určeného pre profesionálne používanie v najvyššej triede, tento rýchly teleobjektív so zoomom je taký pokročilý, ako je to len možné. Opticky je vynikajúci, pričom v sebe spája vysoké úrovne ostrosti s účinným potlačením farebných vád. Medzi ďalšie žiadané funkcie patria konštrukcia odolná voči poveternostným vplyvom, automatické zaostrovanie, ktoré je rýchle, nehlučné a presné, a účinná optická stabilizácia. Prispôsobiteľný ovládací krúžok, dve programovateľné tlačidlá a displej na hornej strane poskytujú jedinečnú úroveň ovládania. Výsledkom je fantastický objektív, ktorý je ideálny pre široké spektrum použití, od fotografovania voľne žijúcich zvierat a športov až po fotografovanie portrétov a svadieb.

Ocenenia EISA Awards každoročne oslavujú tie nové produkty, ktoré v sebe spájajú najpokročilejšie technológie a žiadané funkcie s prvotriednym výkonom. Tieto ocenenia siahajú od cenovo najdostupnejších produktov s vysokou hodnotou až po produkty modernej spotrebnej elektroniky s tými najvyššími ambíciami. Neustále sa meniace kategórie ocenení odzrkadľujú evolúciu dizajnu a pripojenia produktov, ale každý víťaz ocenenia EISA Award zostáva tým najlepším vo svojej triede.

Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite asociácie EISA: https://www.eisa.eu/

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.