Nokia 7 bola oficiálne predstavená

1

Nokia 7 je piaty smartfón pod touto značkou.

HMD Global uviedla na trh ďalší smartfón do rodiny inteligentných Nokií a sedmička sa viac podobá na osmičku, najmä výbavou. Aj tento model prichádza s funkciou boothie. Fotografujete teda naraz s predným aj zadným fotoaparátom.

Novinka má hliníkové telo, 5,2“ Full HD displej s Gorilla Glass 3 a 8-jadrový procesor Snapdragon 630 a 4 prípadne 6 GB RAM. Interné 64 GB úložisko sa dá rozšíriť o pamäťovú kartu do kapacity 128 GB.

Telefón bude mať zatiaľ Android 7.1.1, no výrobca zároveň potvrdil možnosť neskoršej aktualizácie na Android 8. Hlavný fotoaparát s optickou Carl Zeiss má 16 Mpx a svetelnosť F1.8 a duálny LED blesk. Predný fotoaparát má rozlíšenie čipu 5 Mpx. Kapacita batérie je 3000 mAh, smartfón ale nepodporuje rýchle nabíjanie. Je odolný voči poliatiu a má certifikáciu IP54.

Smartfón by mal byť dostupný celosvetovo. Informácie o dostupnosti na Slovensku nemáme.

Prečítajte si aj:

Dohady: Takto by mala vyzerať Nokia 9

Zdroj: Android Pure

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: NOKIA 7 Plus bude prvá NOKIA s pomerom strán 18:9 | TOUCHIT

Pridaj komentár