Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Všímame si, a to je dobré. Stali sme sa detailistami a postupne je nás čoraz viac, čo dbáme na precíznosť, sledujeme veci okolo seba, a to nie len v hlavnom dianí udalostí, ale aj na pozadí.

Nový klip Adama Ďuricu nesie názov Jazero a je plný pôsobivých detailov a záberov, ktoré v nás evokujú pocity dokonalej remeselnej práce, pôsobivého dizajnu, kde sa retro prelína s minimalizmom a minimalizmus s najnovšími technológiami stelesnenými v notebooku ASUS ZenBook 3 Deluxe, ktorý sa asi v 30. sekunde objaví, ako inak, len tak mimochodom v rukách osudovej ženy.

ASUS ZenBook 3 Deluxe však nepatrí len do rúk osudových žien. V súkromí ho používa aj sám Adam Ďurica. Toto zariadenie je jasnou voľbou každého detailistu, ktorý si potrpí na vysoký nadštandard, čo sa týka kvality, dizajnu a najnovších technológií, ktoré sú v tomto svete alfou i omegou rýchlej komunikácie, výdrže a mobility.

A čo sú hlavné „must have“ technológie? Určite výkonný procesor Intel i7. Nepôjde to ani bez SSD disku, konkrétne PCIe Gen3, a kapacita 1 TB určite môže byť. Mobilita je jedna vec, no pohodlná práca s veľkým externým displejom druhá. Preto USB-C s technológiou Thunderbolt 3 na podporu 4K UHD displeja určite neprehliadnite. ASUS ZenBook 3 Deluxe disponuje až dvomi takýmito portmi.

Aj dizajn má jasne stanovené pravidlá pre súčasnú dobu. Tu by sme z radu nevyhnutností vyzdvihli najmä bezrámový dizajn displeja, ktorý v rozmere bežného 13-palcového notebooku prináša až 14- palcový displej. Pripomíname, že extrémne brilantný FHD displej. Šasi zo špičkovej hliníkovej zliatiny, ktorá bola primárne vyvinutá pre potreby letectva, čiže je o 50 % pevnejšia, no zároveň ľahšia než bežné zliatiny, dovolila výrobcovi poskladať tento exkluzívne vyzerajúci notebook do rozmeru 12,9 mm hrúbky s hmotnosťou len 1,1 kg.

Mimoriadne dôležité je aj chladenie. Najmä ak ide o takto extrémne kompaktné zariadenie. Sám výrobca priznáva, že to bola výzva. Pretaviť zákony fyziky do úplne novej generácie chladiaceho systému tak, aby sa zmestil do útleho tela ASUS ZenBook 3 Deluxe. V tenkom šasi je výzvou pre vývojárov aj výdrž na batériu. Tu stačí len pripomenúť, že aj táto úloha bola zvládnutá. Deväť hodinová životnosť a technológia rýchleho nabíjania, 60 % kapacity batérie za 49 min. sú toho jasným dôkazom.

Viac na www.ASUS.com/sk

Značky: