PocketBook predstavuje novú elektronickú čítačku kníh InkPad 3 s väčším 7,8 palcovým displejom E Ink Carta a pokročilou funkciou SMARTlight. Oproti predchádzajúcim verziám je čítačka menšia a ľahšia, váži len 210 g.

Nová e-čítačka bola vytvorená tak, aby ponúkla pohodlie a komfort pre tých, ktorí radi a veľa čítajú. Väčší 7,8 palcový displej E Ink Carta s rozlíšením 1404 × 1872 a 300 DPI vytvára realistický vizuálny dojem, ako pri čítaní klasickej papierovej knihy.

Technológia SMARTligh umožňuje nastaviť nielen úroveň jasu, ale aj teplotu farby nasvietenia

V automatickom režime ponúka SMARTlight najvhodnejšiu možnosť intenzity a teploty farby svetla  vzhľadom k dennému času a ľudskému biorytmu.

PocketBook InkPad 3 umožňuje tiež vytvoriť denné šablóny intenzity a farby nasvietenia v závislosti na rozvrhu a osobných preferenciách. Môžete vytvoriť a pomenovať neobmedzený počet takýchto denných šablón. Užívateľ môže zároveň pri zmene plánu a podmienok ľahko prepínať z jednej šablóny na druhú.

Nová e-čítačka podporuje pomocou adaptéra micro USB formát MP3. Pre užívateľov to znamená nielen možnosť počúvať hudbu počas čítania, ale tiež počúvanie napríklad audioknihy. Pocketbook InkPad 3 navyše podporuje funkciu Text-to-Speech, ktorá prevádza písaný text na hovorené slovo. Stačí si vybrať knihu a zapnúť funkciu Text to Speech a e-čítačka prečíta ľubovoľný textový súbor, nahraný v niektorom z podporovaných formátov.

Výkonný procesor Dual Core (2 × 1 GHz) a pamäť RAM 1 GB zaručujú rýchle otáčanie stránok, rýchlejšiu odozvu a stabilné prostredie pre prácu s ľubovoľnou aplikáciou. E-čítačka má 8 GB vnútornej pamäte a slot pre pamäťovú kartu microSD (až 32 GB), zmestí sa tak do nej viac ako 2000 kníh v 17 najpoužívanejších formátoch bez konverzie, rovnako ako súbory v grafických formátoch JPEG, BMP, PNG alebo TIFF.

Používateľ môže vďaka vstavanému bezdrôtovému Wi-Fi pripojeniu a službám Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync a PocketBook Cloud, ľahko a rýchlo stiahnuť akýkoľvek obsah bez pripojenia k počítaču. Knižnica čítačky obsahuje 97 vopred nainštalovaných bezplatných elektronických kníh v 14 jazykoch, z toho 7 v nemčine a 8 v angličtine. Predinštalované slovníky Abbyy Lingvo® umožňujú čítať a prekladať pomocou 24 jazykových kombinácií. Vstavaný senzor krytu umožňuje uviesť e-čítačku do režimu spánku jednoducho tým, že ho zatvoríte. Tým zvýšite efektivitu využívania batérie.

PocketBook InkPad 3 je priekopníkom novej koncepcie dizajnu. Rafinovaný dizajn kombinuje protiklady – hladké zaoblené rohy a ostré hrany, mäkké dotykové časti a lesklé tlačidlá. Všetky tieto prvky tvoria elegantný a harmonický celok. Na prednej strane sú ergonomické tlačidlá pre otáčanie stránok, tie môžete otáčať aj pomocou dotykovej obrazovky. Vďaka vstavanému g-senzoru môžete ľubovoľne meniť držanie čítačky zo zvislej do vodorovnej polohy.

Čítačka PocketBook InkPad 3 je menšia a ľahšia ako jej predchádzajúce verzie. Pri rozmeroch 195 x 136,5 mm je len 8 mm tenká a váži len 210 g.

Odporúčaná maloobchodná cena čítačky PocketBook InkPad 3 je 239 eur.

Značky: